15.3 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Skandal i madh, portieri serb rrihet në fushë me tifozin holandez

 

Një skandal i madh ka ndodhur sot në ndeshjen e futbollit mes PSV-së dhe Sevillës.

Një tifoz futet në fushë dhe pastaj kërcet edhe grushti.

Siç raportohet, portieri i PSV-së, serbi Marko Dmitroviq, është rrahur me një tifoz holandez nga Eindhoveni!

Ngjarja ka ndodhur në minutën e 90+2-të dhe më pas ndeshja është ndërprerë.

PSV ka fituar me rezultat 2:0 ndaj Sevillës, duke e përmbysur humbjen e ndeshjes së parë me 3:2 dhe kualifikohet në çerekfinale të Europa League.

Derniers articles

Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli: Kenia ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Republika e Kenias ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës Pacolli ka shtuar se Kenia...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Stop the caressing of the UN and the EU towards Serbia and Vucic!.This also happened: The UN welcomes an unreached agreement?! Instead of putting...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...