6.9 C
Berne
mardi 5/03/2024
- Advertisement -

AUTHOR NAME

La Rédaction

3583 POSTS
0 COMMENTS

Siguria e Ballkanit: Pa liderin dhe ish-kryeministrin shqiptar Sali Berishën nuk do te kishte anëtarsim te NATO-s e as feste sot në Kuçovë

Tirane 4 mars -Shqipëria ka inauguruar një bazë ajrore të modernizuar me fondet e NATO-s në Kuçovë, duke forcuar praninë e Aleancës në Ballkan...

Visar Robelli, zgjedhet kryetar i ri i Rrjeti i Bizneseve në Zvicrën Qendrore

Luzern, 1 mars - Në Luzern te Zvicres jane mbledhour anëtarë dhe fararistë  nga mabre Zvicra për të mbajtur kuvendin e kryesise së re...

Ku ishin e ku janë shokët e komandatit legjendar Adem Jashari?

Nga Reshat Sahitaj Të shkruash për figurën e komandantit legjendar Adem Jashari dhe rezistencën si dhe sakrificën e kësaj familjeje është një barrë dhe përgjegjësi...

Shqiperia kryeson në listen e kriminelëve në burgjet e Zvicrës. Aty edhe flamuri kuqezi

Bernë, 4 mars  -Sipas burimeve nga Berna, Zvicra aktualisht ka 89 burgje me 7196 vende. Burgu me i vogel ka 5 të burgosur kurse...

Vazhdon eksodi nga shteti i rremë i Serbisë, serbët janë në panik sepse po ikin edhe nxënësit dhe arsimtarët. Për cdo vit Serbia humbë,...

Beograd, 4 mars -Vërehet nje eksod masiv e qytetareve serb nga e ashtuqujtuar "shteti i Serbise" te cilet  largohen masovikisht te zhgenjyer nga vendi...

Votat federale: Fitore historike, mbi 58% e popullsisë zvicerane i tha PO një pension të 13-të AVS

Më shumë se 58% e popullsisë zvicerane ndoqi nismën e sindikatës për një pension të 13-të AVS. E djathta do të duhet të bëjë...

RTK po reformohet, po bëhet një medium publik, me duar te pastra, duke larguar korrupcionin  dhe «pevacicat ».  Qe tri vite ky televizion është bërë...

Për 20 vite RTK kaloi muajt e „mjalitit“ qe ishte një medium sallamad, i shëndrruar ne nje  nje telvizion me shume privat, meqe ishte ne...

Xherdan Shaqiri ka disa telashe me « hyqmetin » rreth një trualli. Tërhiqet sërish leja e ndërtimit për villë?! Afera kalon në duart e Gjykatës...

Bernë, 1 mars -Xherdan Shaqiri kishte tashmë lejen e ndërtimit për vilën e tij në Rheinfelden AG. Por iu hoq sërish. 84 metra katrorë...

Politikaj dhe funskionarë amerikanë refuzojnë komunitetin e homoseksualëve. Në botë 69 nga 193 vende, homoseksualiteti është i ndaluar

Pakicat seksuale dhe gjinore shprehin keqardhje për një kërcënim ndaj të drejtave të tyre nga Këshilli Bashkiak me shumicë arabe i Hamtramck, Michigan. Ka...

Drejtor i Bankës Kombëtare të Zvicrës (BNS), do të largohet nga posti i tij. A do kete lëkundje të frangut?

Bernë, 1 mars -Thomas Jordan, kryetar i Drejtorisë së Përgjithshme, do të largohet nga posti i tij më 30 shtator. Dorëheqja e tij shkaktoi...

Latest news

Siguria e Ballkanit: Pa liderin dhe ish-kryeministrin shqiptar Sali Berishën nuk do te kishte anëtarsim te NATO-s e as feste sot në Kuçovë

Tirane 4 mars -Shqipëria ka inauguruar një bazë ajrore të modernizuar me fondet e NATO-s në Kuçovë, duke forcuar praninë e Aleancës në Ballkan...

Visar Robelli, zgjedhet kryetar i ri i Rrjeti i Bizneseve në Zvicrën Qendrore

Luzern, 1 mars - Në Luzern te Zvicres jane mbledhour anëtarë dhe fararistë  nga mabre Zvicra për të mbajtur kuvendin e kryesise së re...

Ku ishin e ku janë shokët e komandatit legjendar Adem Jashari?

Nga Reshat Sahitaj Të shkruash për figurën e komandantit legjendar Adem Jashari dhe rezistencën si dhe sakrificën e kësaj familjeje është një barrë dhe përgjegjësi...

Shqiperia kryeson në listen e kriminelëve në burgjet e Zvicrës. Aty edhe flamuri kuqezi

Bernë, 4 mars  -Sipas burimeve nga Berna, Zvicra aktualisht ka 89 burgje me 7196 vende. Burgu me i vogel ka 5 të burgosur kurse...

Vazhdon eksodi nga shteti i rremë i Serbisë, serbët janë në panik sepse po ikin edhe nxënësit dhe arsimtarët. Për cdo vit Serbia humbë,...

Beograd, 4 mars -Vërehet nje eksod masiv e qytetareve serb nga e ashtuqujtuar "shteti i Serbise" te cilet  largohen masovikisht te zhgenjyer nga vendi...
- Advertisement -