23.1 C
Berne
lundi 17/06/2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

La Rédaction

3872 ARTICLES
0 Commentaires

Përfundon samiti botëror në Bürgenstock per paqe ne Ukrainë me deklaratën finale që u mbështet nga 80 vende, me firmën e Shqipërisë dhe Kosovës

Nefail Maliqi, nga i dërguari ynë special në Bürgenstock Bernë, 16 qershor- Në fund të konferencës së nivelit të lartë për paqen në Ukrainë, të...

Serbia “na mungoi” në Bürgenstock. Pse, aty ku nuk është Vucic, nuk është as Rama? Pse, aty ku nuk eshte Putin, nuk eshte as...

Bürgenstock, 16 qershor -Dje dhe sot (15 dhe 16 qershor) në Bürgenstock jane ne perfundim e sipër punimet dyditore të Konference së  Paqes për...

Të njihemi me Bürgenstock, që njihet si foleja e shqiponjave në zemër të Zvicrës që ka pritur personalitete botërore qe një shekull (10 foto) 

Nefail Maliqi, nga i dërguari ynë special në Bürgenstock Bürgenstock, 16 qershor -Bürgenstock-u historik është sërish në qendër të vëmendjes falë konferencës së paqes që...

Disfatë në Dortmund, Shqipëria bie ndaj Italisë në Euro 2024

Duhej një mrekulli, por një e tillë zgjati shumë pak. Shqipëria bie në debutim në “Euro2024”, me kuqezinjtë që pësuan një humbje 2-1, një...

Zvicra, aty ku shkruhet historia dhe paqja. Konferenca për Ukrainën po dëshmon kete në Bürgenstock, e tha edhe Zelensky

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky beson se konferenca e dytë për Ukrainën duhet të "përcaktojë fundin e konfliktit". Nefail Maliqi, nga i dërguari ynë special në...

Dy presidentë shqiptar në Bürgenstock, në samitin botëror të Zvicrës për paqe në Ukrainë

Bürgenstock, (Nefail Maliqi, nga i dërguari ynë special në Bürgenstock) 14 qershor -Sot ka nisur punimet dyditore (15-16 qershor ) konferences nderkombëtare për paqë në...

Sot në Bürgenstock të Zvicrës ka filluar samiti botëror për paqe për Ukrainën me rreth 6000 forca te sigurise, pa Rusine dhe Kinën, por...

(Nefail Maliqi, nga i dërguari ynë special në Bürgenstock) Bürgenstock, 14 qershor -Sot ka nisur punimet dyditore (15-16 qershor ) konferences nderkombëtare për paqë në...

Hungarezët i frikësohen Granit Xhakës

Futbollisti Loic Nego ende nuk e di nëse do të mund të luajë të shtunën për Hungarinë ndaj Zvicrës, në kuadër të Euro 2024.“Kjo...

Armë, fishekë dhe eksplozivë/ Sekuestrohen sërish arsenale armësh në veri të Kosovës, në kërkim dy serbët

Policia e Kosovës bëri të ditur se ka konfiskuar sasi armësh gjatë një operacioni në veri të vendit.Sipas policisë janë kontrolluar dy lokacione që...

Njoftim nga Konsulata e Republikës së Kosovës në Cyrih

Njoftohen të gjithë bashkatdhetarët e të gjitha trevave shqiptare, se me rastin e 25-vjetorit të rënies heroike të heroit tonë, Agim Ramadani, ai që...

Latest news

- Advertisement -spot_img