20.3 C
Berne
jeudi 13/06/2024
Bernë, 10 qrshor -Në palltin Fderal te konfderates zvcierane ne Bernë sot presidentja Viola Amherd, Ignazio Cassis, shefi diplomacise zvicerane te shoqëruar nga këshilltarja kantonale e Nidwaldenit Karin Kayser-Frutschi...

Actualités

Europe

La Presse Suisse

Balkans

Lazim Destani: Sot, 10 qershorin po e kujtone jo vetem Kosova, por gjithe shqiptaret me shumë emocione dhe krenari. Falemnderit Amerike dhe NATO për...

Dubai, 10 qershor -Filantropi, humanisti dhe biznesmeni me renome nderkombëtare Lazim Destani ka ruruar sot autoritetet kosovare dhe populli shqiptare te Kosovës me rastin...

Presidenti i Serbisë Vuçiç per median zvicerane “Die Weltwoche”: Dikur kishim raporte më të mira, flisnim me liderët kosovarë, tash nuk flasim me njëri-tjetrin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka zhvilluar një intervistë për median zvicerane “Die Weltwoche” rreth procesit të normalizim të marrëdhënieve Kosovë-Serbi, ku fajin ia...

Foto e rrallë e Nënë Terezës, kur ajo ishte në moshën 2-vjeçare

Gonxhe Bojaxhiu, e njohur botërisht si Nënë Tereza ose Shën Tereza e Kalkutës është nobelistja shqiptare që pjesën më të madhe të jetës së...

Policia franceze në Annecy çmonton një rrejtë të gjerë trafikantesh të drogës që nga policia shtetasi shqiptar konsiderohet si “furnizuesi i rrjetit”

Bernë, 8 qershor -Policia franceze në Annecy çmonton një rrejtë të gjerë trafikantesh të drogës i nga policia shtetasi shqiptar që konsiderohet si “furnizuesi...

Edhe Sllovenia e njohu Palestinën, shtohet cdo javë numri i njohjeve, por Izraeli është i indinjuar. Kosova dhe Izraeli kur do ta njohin?

Bernë, 8 qershor -Qeveria sllovene konfirmoi më 30 maj dëshirën e saj për të njohur Palestinën. Një vendim i mbështetur gjerësisht nga opinioni publik,...

Opinions

Economie

La Diaspora

Le Monde

Sport

Style VIP

Culture