12.6 C
Berne
mercredi 25/05/2022

Sports

Kryetari i Kiev-it, ukrainasi Klitschko me duar me gjak ne Davos: Falemnderit Kosove, falemnderit shqiptare! Pasi ju u cliruat nga Serbia edhe ne do...

Davos, 25 maj -Kampioni botëror i boksit, ukrainasi, Witalij Klitschko (41), kryetar i Kiev-it vjen me duar me gjak nga fronti i luftës në...

Flamuri shqiptar n’mes stadiumit ne ndeshjen mes Realit dhe Mançesterit (3:1) VIDEO

Madrid, 4 maj -E pabesueshme çfarë ndodh në “Bernabeu”, tifozi hyn në fushë me flamurin shqiptar. Ne ndeshjen e sontmr Real Madrid dhe Manchester (3:1)...

Boksieri nga Terrnoci i Lugines se Presheves Shefat Isufi merr titullin “Kampion Bote” në Boks!

Berne, 16 prill -Që nga fillimi i karrierës e deri më sot, ai ka mbi 30 fitore dhe vazhdon fuqishëm duke dhënë më të...

Fitorja e njëmbëdhjetë për Florian Markun. Këtë herë në raundin e katërt

Florian Marku ka treguar zemër të madhe në Newcastle, duke e deklasuar britanikun Chris Jenkins. Marku ka qenë i papërmbajtshëm, saqë në rundin e katërt e...

Kosova renditet në vendin rekord të 107-të në renditjen e FIFA-s

Cyrih, 31 mars -Kosova nuk ndalet.Me fitoren ndaj Burkina Fasos dhe barazimin me Zvicrën, Kosova u ngjit në pozitën më të mirë ndonjëherë në...

Futbollistet kosovar me zemër të madhe, me karakter dhe dinjitet befasuan Zvicrën e Shaqirit dhe Xhakës

Në minutën e 52-të, Milot Rashica, nga afërsia kalon në epërsi (0:1) Kosovën Kombëtarja e Kosovës ka barazuar me rezultat 1:1 me Zvicrën, në ndeshjen...

Gazetat zvicerane: Para ndeshjes me Zvicrën presidenti i FFK Agim Ademi nga Kosova ishte në paraburgim

Para duelit kundër Zvicrës (sot në orën 18:00 në Letzigrund), në futbollin kosovar po zhvillohet një luftë për pushtet. Pikërisht në mes: shefi i...

Gramoz Vokrri dorëzon nënshkrimet, shpall kandidaturën për të marrë postin e kryetarit te FFK-së

Prishtine, 13 mars -Gramoz Vokrri e ka shpallur edhe zyrtarisht kandidaturën e tij për kryetar të Federatës së Futbollit të Kosovës. I biri i legjendës,...

Policia kosovare arreston kryetarin e FFK-së Agim Ademi

Prishtinë, 16 mars -Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, sot ne ore te vona është arrestuar nga Policia kosovare, njofton nga...

EKSKLUZIVE: Selektori i Zvicrës flet para ndeshjes me Kosovën. NATI është gati për 29 mars. Ai ka një mesazh për tifozet shqiptarë

Trajneri i kombëtares zvicerane Murat Yakin: "Jemi gati për ndeshjen Zvicer-Kosovë. Do të fitojnë më të miret!.." ka thënë shefi i NATI-t në një...

Dernier articles

Kryetari i Kiev-it, ukrainasi Klitschko me duar me gjak ne Davos: Falemnderit Kosove, falemnderit shqiptare! Pasi ju u cliruat nga Serbia edhe ne do...

Davos, 25 maj -Kampioni botëror i boksit, ukrainasi, Witalij Klitschko (41), kryetar i Kiev-it vjen me duar me gjak nga fronti i luftës në...

Jeta Statovci, e cila i tha sot JO Trustit, por që më 2020 kishte tërhequr 10 përqindëshin

Prishtinë, 25 maj -Deputetja e Vetëvendosjes, Jeta Statovci e cila sot i tha jo Trustit ka deklaruar si të hyra mbi 16 mijë euro. Si...

Samiti boteror ne Davos ben “tête-à-tête” dy kryeministrat shqiptar nga Kosova dhe Mali i zi dhe liderë tjere nga ballkani

Kryeministri shqiptar nga Kosova Albin Kurti  sot ne Samitin nderkombëtar Davos mori pjese ne panelin e debatit me temën “Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor”...

Zëvendëspresidenti i Zvicrës, Alain Berset takoi kryeministrin kosovar Albin Kurtin ne Davos. Berna e gatshme te mbeshtes anetaresimin e Kosoves ne KE dhe...

Nga takimi i zevendes presidentit te Zvicres z.Alain Berset me patroni i Qeverise se Kosovës Albin Kurti ne Forumin Ekonomik Boteror (Foto Le Canton27.ch) Davos,...

Kryeministri Kurti sot ne diten e dyte ne Davos po vazhdon takimet me personalitete dhe biznesmen boteror

Davos, 23 maj (Nefail Maliqi) -Davos 2022 do të tuboj rreth 2,500 liderë boteror nga politika, biznesi, shoqëria civile dhe media të marrin pjesë...