15.4 C
Berne
dimanche 4/06/2023

Edi Rama sot ven flamurin serb ne Tiranë?! Hiqet flamuri shqiptar para ambasadës së Shqipërisë në Beograd?! (FOTO)

Tiranë, 20 dhjetor -Edi Rama sot paska ven flamurin serb n’midis Tirane për ta pritur pasardhesin e kriminelit serb Milosevic. Kjo eshtë skandaloze, sidomos kur dihet se  flamuri shqiptar ishte hequr më parë para ambasadës së Shqipëris në Beograd?!, shkruan nga Tirana korrespeondeni i gazetes zvicerane Le Canton27.ch 😮Kurse ne Presheve ndalohet flamuri shqiptare dhe shqiptaret sa here e vejne dënohen,  malltretohen, kercnohet ose burgosen per flamurin kombëtar! 
Flamuri serbe vehen ne qender te kryeqytetin  shqiptar ne Tirane ne kohen kur flitet për « ballkanin e hapur » projekt ky qe eshte i inicuar nga Beogradi, siq e ka konfrimuar Dacic. Prandaj, ky projket nuk eshte “open ballkan” por “Отворен Балкан” (“Otvoreni balkan”) sepse pas ketij projekti qendron Serbia dhe Rusia!

Derniers articles

Pushimet verore: Çmimet më të ulëta në ballkan dhe Evropë ato në Shqipëri. Zvicra ka emër në Shqiperi. Hoteli « Mövenpick » në Lalez Durrës me...

Ky është hoteli me modern shqiptar «Mövenpick» në Lalez Durrës vetem 20 minuta nga kryeqyteti shqiptar Tiranës, me i preferuari për shqiptarët e diasporës! Pushimet vjetore në...

Me Xherdan Shaqirin nuk ka krizë për Zvicrën

Kur është Xherdan Shaqiri në formë padyshim se nuk ka krizë edhe për lojën e kombëtares së Zvicrës. Zvicra po përgatitet për dy sfidat e...

Zvicra fton tre shqiptarë në krye me kapitenin Granit Xhaka

Treneri i kombëtares zvicerane Murat Yakin, gazetarit shqiptar te Le Canton27.ch: Jemi gati për kualifikuese të Kampionatit Evropian. Zviceta gati edhe perballe Serbisë Selektori i...

Në fjalimin e parë nga Zyra Ovale, Presidenti Biden flet për shmangien e kolapsit financiar

Presidenti Joe Biden mbajti një fjalim të premten në mbrëmje pas miratimit të ligjit për ngritjen e tavanit të borxheve që mund të marrë...

Zelensky për Putinin: Më shumë i ngjan modelit sesa presidentit

Vladimir Putin, për shkak të dëshirës së tij të vazhdueshme për t’i treguar botës diçka, duket më shumë si një manekin sesa një udhëheqës...