17 C
Berne
jeudi 18/07/2024

Presidentja Osmani në Bürgenstock eshte takuar me homologen zvicerane në prag të Samitit për Ukrainën

Bürgenstock, 14 qershor -Bürgenstock, 14 qershor -Në kuadërr te samitit boteror per paqe ne Ukraine ne Bürgenstock organizuar nga qeveria helevetike,  presidentja e Konfedrates zviceane znj. Viola Amherd, ka pritur ne orët e pasditës presidenten e Kosovës Vjosa Osmani e cila ka falënderuarnjikoqiren dhe homologen zvicerane për rolin e Zvcres në Kosovë per veneine pe paqes dhe stabilietin ne rajon, njfoton gazeta zvicerane ne shqip Le Cantonb27.ch

Nga yk takim  me homologen zvicerane znj. Osmani ka shprehur mirënjohjen për mbështetjen e fortë të Zvicrës përgjatë çdo etape.

« Faleminderit për një pritje të përzemërt, Presidente Amherd, si dhe për ftesën për t’iu bashkuar Samitit të Paqes për Ukrainën. Kosova është përherë mirënjohëse për mbështetjen e fortë të Zvicrës përgjatë çdo etape”, eshte shprehur znj.Osmani aps keitj takimi me presidnete e Konfderates Hlevetike, citon  gazeta zvcierane ne shqip Le Canton27.ch

Faleminderit për një pritje të përzemërt, Presidente Amherd, si dhe për ftesën për t’iu bashkuar Samitit të Paqes për Ukrainën. Kosova është përherë mirënjohëse për mbështetjen e fortë të Zvicrës përgjatë çdo etape”, ka nenizuar znj.Osmani

Derniers articles