22.3 C
Berne
dimanche 1/10/2023

Ronaldo do të nënshkruajë kontratë në Arabinë Saudite deri në vitin 2030!

Bernë, 1 janar -Cristiano Ronaldo thuhet se ka një klauzolë në kontratën e tij me Al-Nassr për të luajtur për Newcastle United nëse ata kualifikohen në Champions League të sezonit të ardhshëm, njfton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Cristiano Ronaldo mund të bëhet me klub të ri qysh në orët në vazhdim. Ylli portugez duket se ka arritur marrëveshje me klubin arab, Al Nassr.

Ronaldo përfundoi një lëvizje mahnitëse te klubi i Arabisë Saudite të premten dhe pritet të fitojë rreth 173 milionë funte në vit. Marrëveshja vjen pasi Ronaldo i dha fund marrëdhënies së tij me Manchester United me pëlqim të ndërsjellë në nëntor pas një interviste bombë me Piers Morgan.

Pa asnjë ofertë tjetër në tryezë, Ronaldo bëri kalimin në klubin e Lindjes së Mesme dhe do të lidhet me shokët e tij të rinj në ditët në vijim. Takimi i tij i parë me shefin e ri Rudi Garcia mund të rezultojë disi i vështirë pasi trajneri sugjeroi se ai donte që klubi të nënshkruante me Lionel Messin – pasi rivalët e qytetit të Al-Nassr, Al-Hilal, shesin fanella me emrin e yllit argjentinas.

Derniers articles

Nese nuk na besoni neve…Atëherë lexoni dhe besoni mediave boterore. Ja se çfarë shkruan gazeta gjermane per Edi Ramen..

Berne, 1 tetor /Frankfurter Allgemeiner Zeitung: Edi Rama është padyshim kryeministri më i mirë që ka pasë Serbia që prej kohës së Nikolla Pashiq! FAZ:...

Mediat zvicerane: Vazhdon terrori nga manastiret serbe, dje ne Kosovë, sot ne Serbi…Një krijesë misterioze me hiram të zi në një manastir, që...

Berne, 1 tetor -Nje video  me rrjete sociale ka tmerrusr qytetaret ne Serbi, ku verejet nje krijese misterioze po shkaktob frikë dhe terror në Serbi,...

Kisha te Manastiri serbe ne Banjska dikur ishte xhami. Ja cili hoxhë shërbente aty!

Banjska në Zveçan, aty ku krimi serb vrau një polic kosovar e tentoi të destabilizonte veriun, paska qenë dikur një fshat tipik shqiptar, e...

Mergimtaret ne Zvicer bënë homazhe për nder të heroit te sovranitetit, policit Afrim Bunjakut

Berne 30 shtator -Dje dhe sot edhe ne Zvicer gati ne gjitha kantonet dhe qendrat  ku veprojne institucionet e Republikes se Kosoves mergimtaret tane...

Ne diten e stome 30 shtator 1912 nisi mobilizimi për luftën e parë ballkanike. Serbia kishte okupuar tokat shqiptare, Kosoven dhe Maqedonine

Luftërat Ballkanike janë emri i dy luftërave ndërmjet shteteve ballkanike në vitet 1912 dhe 1913. Luftërat u motivuan nga dëshira e shteteve ballkanike për...