24.5 C
Berne
samedi 10/06/2023

Gazetari nga Austria: I ashtuquajturi Kobra ishte jaran i shefave te disa tv ne Kosove i cili shpesh intevervistohej nga ato..

Wienë, 3 dhjetor -Gazetari nga Shqipëria sulmon disa media në Kosovë për Kobrën. Gazetari shqiptar Isa Myzyraj ka bërë një status në profilin e tij në Facebook duke denoncuar disa media të Kosovë që e kishin ftuar Dibran Hoxhajn – Kobrën, në emisionet e tyre, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Me një kërkim të thjeshtë në makinën kërkimore Google mund ta shihni se ky personazh ishte pjesë e shumë televizioneve të Kosovës.

I ashtuquajturi Kobra është përfshirë në një rast të rëndë ku mbeti i vrarë një 31 vjeçar dhe u plagos një 27 vjeçar tjetër.

« E vertete kjo, e gjithashtu eshte e vertete qe Isa eshte gazetar i mire. Mirepooooo, ne Shqiperi kriminelet e llojit te Kobres takohen cdo dite edhe me kryeministrin e vendit…. » ka then Berat Buzhala. Kurse kolegu nga Auastrri ju eshte përjggijur Buzhales se « Çdo gazetar, ama çdo gazetar në Kosovë ka të drejtë të thotë këtë që thotë  Berat Buzhala.

Media në Kosovë është qindra fish jo vetëm më e mirë, por edhe më e ndershme sesa media në Shqipëri, e gazetarët atje janë jo vetëm më të guximshëm por edhe moralisht më të ndershëm sesa gazetarët këtu.

Mirpo, që e kemi bërë pis punën ne mediat (për të mos thënë siç thosht ambasadorja amerikane në Prishtinë e kemi dhjerë) andej e këndej kufirit kjo është mjaft e qartë.

Andej, e më shumë këndej, mbushen hapësirat televizive me lloj lloj idioti e lloj lloj krimineli që ne me vetëdije të plotë u drejtojme kamerat, e këtej kufirit madje kemi edhe frikë të bëjmë pyetje sepse na pret riedukimi për të mos thënë largimi nga puna pse guxove të bësh pyetje të vështira.

 

Postimi i plotë:

Nje person i akuzuar me dhjetera here per vepra kriminale eshte ftuar gjeresisht ne mediat ne Kosove dhe eshte bere me dhune personazh publik.

Sot ky personazh vrau nje 31-vjeçar e plagosi nje 27 vjeçar tjeter.

Gezuar festat!

 

 

Derniers articles

Ismajl Kadare: Tirana dhe Prishtina duhet jo vetëm të shqetësohen, por të veprojne me shumë për shqiptaret e diskriminuar në Luginën e Preshevës

EKSKLUZIVE - Prishtinë, 8 qershor -Shkrimtari yne i njohur me renome botërore, z.Ismajl Kadare po merr pjesë në edicionin e 23-të Panairit të Librit...

Stano nga BE ja ben « dardhe » Edi Ramës rreth nje far drafti të tij për Kosovën. Brukseli i përgjigjet Ramës se « Falemnderit, por ne...

BE vlerëson kontributin e Shqipërisë, por për Asociacionin vetëm në kuadër të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Lidhur me përgatitjen e draft-statutit për Bashkimin e...

Ish-komandanti i NATO-s, gjenerali Wesley Clark në Prishtinë: Ështe e drejtë e Kosovës që të forcojë sovranitetin e saj dhe të kontrollojë veriun si...

Prishtinë, 9 Ish-komandanti i NATO-s, gjenerali Wesley Clark, ne bisede me redaktorin per marëdhënie nderkombëtare te gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch ka thënë...

Nefail Maliqi: Me Vokrrin ne seline e UEFA-s, punuam bashk me vite te tera derisa ja arritem qellimit. Ai mbetet ambasador i futbollit kombetar...

Para pese vitesh (3 maj 2016) gazetari yne Nefail Maliqi kumton lajmin i pari nga selia e UEFAs, rrespektvisht nga Asambleja e Pergjtishme e...

Pas terrorit në Serbi kundër fëmijeve, vazhdon në Francë. Terroristi me kryq n’qafe Abdalmasih H. bërtiti « Në emër të Jezu Krishtit », pasi masakroi fëmijet...

Gjeneve, 9  qershor -Katër fëmijë, në veçanti, u plagosën me thikë gjatë një sulmi, të enjten, 8 qershor, në Annecy (Haute-Savoie). Pas terrorin kunder...