9.8 C
Berne
jeudi 29/02/2024

Gazetari nga Austria: I ashtuquajturi Kobra ishte jaran i shefave te disa tv ne Kosove i cili shpesh intevervistohej nga ato..

Wienë, 3 dhjetor -Gazetari nga Shqipëria sulmon disa media në Kosovë për Kobrën. Gazetari shqiptar Isa Myzyraj ka bërë një status në profilin e tij në Facebook duke denoncuar disa media të Kosovë që e kishin ftuar Dibran Hoxhajn – Kobrën, në emisionet e tyre, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Me një kërkim të thjeshtë në makinën kërkimore Google mund ta shihni se ky personazh ishte pjesë e shumë televizioneve të Kosovës.

I ashtuquajturi Kobra është përfshirë në një rast të rëndë ku mbeti i vrarë një 31 vjeçar dhe u plagos një 27 vjeçar tjetër.

« E vertete kjo, e gjithashtu eshte e vertete qe Isa eshte gazetar i mire. Mirepooooo, ne Shqiperi kriminelet e llojit te Kobres takohen cdo dite edhe me kryeministrin e vendit…. » ka then Berat Buzhala. Kurse kolegu nga Auastrri ju eshte përjggijur Buzhales se « Çdo gazetar, ama çdo gazetar në Kosovë ka të drejtë të thotë këtë që thotë  Berat Buzhala.

Media në Kosovë është qindra fish jo vetëm më e mirë, por edhe më e ndershme sesa media në Shqipëri, e gazetarët atje janë jo vetëm më të guximshëm por edhe moralisht më të ndershëm sesa gazetarët këtu.

Mirpo, që e kemi bërë pis punën ne mediat (për të mos thënë siç thosht ambasadorja amerikane në Prishtinë e kemi dhjerë) andej e këndej kufirit kjo është mjaft e qartë.

Andej, e më shumë këndej, mbushen hapësirat televizive me lloj lloj idioti e lloj lloj krimineli që ne me vetëdije të plotë u drejtojme kamerat, e këtej kufirit madje kemi edhe frikë të bëjmë pyetje sepse na pret riedukimi për të mos thënë largimi nga puna pse guxove të bësh pyetje të vështira.

 

Postimi i plotë:

Nje person i akuzuar me dhjetera here per vepra kriminale eshte ftuar gjeresisht ne mediat ne Kosove dhe eshte bere me dhune personazh publik.

Sot ky personazh vrau nje 31-vjeçar e plagosi nje 27 vjeçar tjeter.

Gezuar festat!

 

 

Derniers articles

Botime te reja ne botë: Në Paris doli libri me poezi nga autorët e njohur shqiptarë nga ballkani

"La poésie contemporaine albanaise" (Poezia bashkëkohore shqipe) quhet libri i posabotuar sot ne kreyqytetin e kultures evropiane ne Paris nga autoret: Reshat Sahitaj,  Adem...

Mediat e Ukrainës: Zelenskyi u takua në Shqipëri me « kryeministrin » prorus të Serbisë. Vuçiç në Tirane perballe Ramës: Falemnderit Kiew qe nuk e njihni...

Vucic ne Tirane Zelensdkyt: vlerësoi gjithashtu Kievin si një nga kryeqytetet e pakta që nuk e njeh pavarësinë e Kosovës Zelenskyi u takua në Shqipëri...

Shqiperi, nis projekti i ri për menaxhimin e zjarreve me mbështetje nga qeveria zvicerane

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro nënshkroi sot Memorandumin e Bashkëpunimit për menaxhimin e zjarreve me Ambasadoren e Zvicrës Ruth Huber Tiranë, 28 shkurt...

Një familje shqiptare në Zvicer ankohen se humbën fëmijet e tyre në « mungesë të perkthyesit në spital… »

Bernë, 28 shkurt - Lajmi që Franziska Neziri (57) duhej t'i jepte çiftit në spital ishte më i keqi që mund t'u jepni prindërve:...

Zelensky nga Tirana fton partnerët nderkombëtar në samitin global të paqes në Zvicër për Ukrainën

Tiranë, 28 shkurt -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky pas dy vitesh te invasion rus ne Ukarinë, po qëndron për vizitë për herë të parë...