3 C
Berne
mardi 21/03/2023

Policia zvicerane arreston tri gra (plaka) shqiptare me 11 kg drogë

Emblach, 3 prill -Policia kantonale Cyrih arrestoi tre persona të premten e kaluar në Embrach kapen njëmbëdhjetë kilogramë drogë (heroinë), njfton gazeta zvicerane Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve kantonale te Cyrihut (ZH)

Policët e kantonit kontrolluan një kosovarin 65-vjeçar të premten pasdite para një prone në Embrach  për shkak të dyshimit për tregtinë e narkotikëve. Në kërkimin e mëvonshëm të shtëpisë, policia gjeti rreth njëmbëdhjetë kilogram heroinë, katër kilogramë barelë, si dhe sasi më të vogla të kokainës dhe marihuanës.

Kishte persona të tjerë në apartament në kohën e ndërhyrjes së policisë. Një 27-vjeçare shqiptar, i cili është i paligjshëm në Zvicër dhe një qëndrim 23-vjeçar shqiptar në Embrav u arrestua gjithashtu për shkak të dyshimit për abutment kundër ligjit të narkotikëve.

Tre gratë shqiptare të arrestuara per tarfik dorge, do te merret prokuroria e Winterthur / Unterland

Derniers articles

Shefi OKB-se mbeshtet marreveshjen e Ohrit mes dy shteteve fqinje Kosoves dhe Serbise

Berne, 20 mars -Sekretari i Përgjithshëm mirëpret njoftimin e fundit nga Bashkimi Evropian për një marrëveshje nga palët për zbatimin e Marrëveshjes për rrugën...

Nga Brukseli ne Ohër, Zotimi gojor ka peshe!..

Shkruan: Muhamet MAVRAJ Zotimi gojor ka peshe, por eshte dicka tjeter nga nenshkrimi i dokumenteve. Dialogu, bisedimet, takimet jane me te mira sesa izolimet ose konfliktet...

Përfunduan diskutimet maratonike në Ohër mes Kurtit dhe Vucicit nën patronazhin e BE-së. Arrihet marreveshje, por presidenti serb refuzoi te nenshkruaj

Oher, 18 mars -Rundi i bisedimeve maratonike mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë pas 12 oresh ka përfunduar. Mesohet se ka një dakordim mes...

Le Conseil fédéral adopte le rapport sur l’exercice du droit de vote depuis l’étranger

Berne, 17 mars Lors de sa séance du 17 mars 2023, le Conseil fédéral a adopté un rapport sur l’exercice du droit de vote...

Këshilli Federal miraton raportin për ushtrimin e të drejtës së votës nga jashtë

Bernë, 17 mars –Gjatë mbledhjes së 17 marsit 2023, Këshilli Federal miratoi një raport për ushtrimin e të drejtës së votës nga zviceranët jashtë...