4.2 C
Berne
vendredi 23/02/2024

Policia zvicerane arreston serbin me 5 kg drogë

Berne, 12 shkurt -Ne oret e vina ge se premtes ka pasur të shtëna në qytetin Dietikon të Zvicrës, pas së cilës policia ka arrestuar një të dyshuar serb (26), njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju regeruar burimeve te policise kantonale.

Një serb gjuan me arme në Zvicër, sikur te ishte ne Veri te Kosoves. Policia e arreston

Sipas birimeve te njejta, serbi, sikur te ishte ne Veri te Kosoves,  ka qëlluar në një ndërtesë banimi në Dietikon, ndërsa Prokuroria Publike në Cyrih dhe policia janë ende duke hetuar të gjitha rrethanat e të shtënave. Mesohet se nuk ka viktima as te lenduar fatmiresisht.

Gazeta Le Canton27.ch ka mesuar se bashk me serbin policia ka arrestuar edhe nje suedezi (30), pasi të dyve iu gjetën rreth pesë kilogramë marijuanë. Pas seancës, të dy personat janë dërguar në Prokurorinë Publike.

Derniers articles

Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qëndrueshëm”. Sipas tij, partneriteti mes...

Ky eshte krimineli serb (miku i Vucicit) i kerkuar nga Interpol per sulmin terrorist ne Kosove (Foto)

Lion, 22 shkurt -Organizata Ndërkombëtare e Policisë (Interpol) ka lëshuar një urdhër arresti për nje serb ekstremist qe deri dje idhte politikan ne Kosove...

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...