9.8 C
Berne
jeudi 29/02/2024

Me 6:0, FC Kosova e mund ekipin me futbollist serbë, ruë e maqedoë (FC Tesla07) në Düsseldorf te Gjermanisë

Düsseldorf, 30 dhejtor -Futgbolli shqiptasre ne Gjemrnai ka shenuar edhe nje fitore,. kesja radhe ndaj ekipit (KF Tesla07) në Düsseldorf te Gjermanisë, ekip ky i cili perbehet kryeisht me lojatare sllave (serbe, rus, maqedon e buillgare) Këtu pohste është një përmbledhje – tregues i drejtpërdrejtë, rezultate, të dhëna dhe më shumë për ditën e 18-të të ndeshjes!. P!e rfitorene  ekipit shiptare ne Duseldrof kane shrkuar edhe mediat gjemrane me tiktulli: Fitore e madhe eK osovës (Siege für Kosova)  njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

FC Kosova Düsseldorf – KSC Tesla07  6-0

FC Kosova Düsseldorf: Jonas Janssen, Shiqeri Alili (58 Hedon Terpeza), Mariglen Shosha, Rashit Asllani (58 Qlirim Krasniqi), Armando Gega, Astrit Hyseni, Xhulio Lickollari, Shkelqim Hyseni, Irzifan Nebi Albion (68th Izhlajlaj) ), Saverio Amoroso – Trajner: Ibo Cöl

KSC Tesla 07: Slagjan Krajevski, Marko Milenkovic, Alekso Kanzurov, Dushan Petrovic, Petar Ilijevski (80 Aleksandar Bajic), Dragan Sodolovic (46 Aleksandar Ilic), Ognjen Petrovic, Aleksandar Simic (46 Nenad Lukic, Filipsto Tanaskovic, Filipsto Tanaskovic Daniel Stanojevic – Trajner: Vladimir Indjic – Trajner: Dejan Lukic

Derniers articles

Botime te reja ne botë: Në Paris doli libri me poezi nga autorët e njohur shqiptarë nga ballkani

"La poésie contemporaine albanaise" (Poezia bashkëkohore shqipe) quhet libri i posabotuar sot ne kreyqytetin e kultures evropiane ne Paris nga autoret: Reshat Sahitaj,  Adem...

Mediat e Ukrainës: Zelenskyi u takua në Shqipëri me « kryeministrin » prorus të Serbisë. Vuçiç në Tirane perballe Ramës: Falemnderit Kiew qe nuk e njihni...

Vucic ne Tirane Zelensdkyt: vlerësoi gjithashtu Kievin si një nga kryeqytetet e pakta që nuk e njeh pavarësinë e Kosovës Zelenskyi u takua në Shqipëri...

Shqiperi, nis projekti i ri për menaxhimin e zjarreve me mbështetje nga qeveria zvicerane

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro nënshkroi sot Memorandumin e Bashkëpunimit për menaxhimin e zjarreve me Ambasadoren e Zvicrës Ruth Huber Tiranë, 28 shkurt...

Një familje shqiptare në Zvicer ankohen se humbën fëmijet e tyre në « mungesë të perkthyesit në spital… »

Bernë, 28 shkurt - Lajmi që Franziska Neziri (57) duhej t'i jepte çiftit në spital ishte më i keqi që mund t'u jepni prindërve:...

Zelensky nga Tirana fton partnerët nderkombëtar në samitin global të paqes në Zvicër për Ukrainën

Tiranë, 28 shkurt -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky pas dy vitesh te invasion rus ne Ukarinë, po qëndron për vizitë për herë të parë...