19.9 C
Berne
lundi 20/05/2024

Kryetari i komunes se Bujanocit Nagip Arifi pret grate me rastin e Dites se 8-Marsit

Bujanoc, 8 mars -Për nderë të festës së 8 Marsit, si tradicionalisht, kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi sot ka pritur të gjitha femrat punonjëse të admnistratës komunale për t’i uruar festën, njfton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch
Me këtë rast kryetari Arifi uroi edhe të gjitha gratë për ditën ndërkombëtare të gruas dhe i dëshiroi shëndet dhe suksese në punët e tyre.

Në fjalën e tij përshëndetëse, kryetari Arifi uroi gratë për ditën ndërkombëtare të gruas – 8 Marsin, duke i dëshiruar së pari shëndet dhe suksese në punët e tyre të përditshme. Avancimi i pozitës së gruas mbetet qëllim i pakontestueshëm për zhvillimin e gjithëmbarshëm shoqëror.

.

Derniers articles