22.3 C
Berne
dimanche 1/10/2023

Kryeministri shqiptar Kurti ka arrite ne Davos, te enjten do jete pjese e panelit para pjesemarresve te WEF. Ka filluar talimet me personalitetet boterore

Davos, 17 janar -Kurti merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar sot për në Zvicër për të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos.

Ndërkaq, në ditën e parë të qëndrimit në Zvicër, kryeministri Kurti së bashku me ministrin e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, shefin e kabinetit, Luan Dalipi, këshilltarin politik për teknologjinë informative, Lulëzon Jagxhiu, dhe këshilltarin politik të Ministrja e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Gearda Demiraj do të flasë në Samitin e Investitorëve në Cyrih, të organizuar nga Qeveria e Kosovës.

Kryeministri shqiptar Kurti ka arrite ne Davos, te enjten do jete pjese e panelit para pjesemarresve te WEF

Davos, 17 janar -Kurti merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar sot për në Zvicër për të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos.

Ndërkaq, në ditën e parë të qëndrimit në Zvicër, kryeministri Kurti së bashku me ministrin e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, shefin e kabinetit, Luan Dalipi, këshilltarin politik për teknologjinë informative, Lulëzon Jagxhiu, dhe këshilltarin politik të Ministrja e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Gearda Demiraj do të flasë në Samitin e Investitorëve në Cyrih, të organizuar nga Qeveria e Kosovës.

 

Derniers articles

Nese nuk na besoni neve…Atëherë lexoni dhe besoni mediave boterore. Ja se çfarë shkruan gazeta gjermane per Edi Ramen..

Berne, 1 tetor /Frankfurter Allgemeiner Zeitung: Edi Rama është padyshim kryeministri më i mirë që ka pasë Serbia që prej kohës së Nikolla Pashiq! FAZ:...

Mediat zvicerane: Vazhdon terrori nga manastiret serbe, dje ne Kosovë, sot ne Serbi…Një krijesë misterioze me hiram të zi në një manastir, që...

Berne, 1 tetor -Nje video  me rrjete sociale ka tmerrusr qytetaret ne Serbi, ku verejet nje krijese misterioze po shkaktob frikë dhe terror në Serbi,...

Kisha te Manastiri serbe ne Banjska dikur ishte xhami. Ja cili hoxhë shërbente aty!

Banjska në Zveçan, aty ku krimi serb vrau një polic kosovar e tentoi të destabilizonte veriun, paska qenë dikur një fshat tipik shqiptar, e...

Mergimtaret ne Zvicer bënë homazhe për nder të heroit te sovranitetit, policit Afrim Bunjakut

Berne 30 shtator -Dje dhe sot edhe ne Zvicer gati ne gjitha kantonet dhe qendrat  ku veprojne institucionet e Republikes se Kosoves mergimtaret tane...

Ne diten e stome 30 shtator 1912 nisi mobilizimi për luftën e parë ballkanike. Serbia kishte okupuar tokat shqiptare, Kosoven dhe Maqedonine

Luftërat Ballkanike janë emri i dy luftërave ndërmjet shteteve ballkanike në vitet 1912 dhe 1913. Luftërat u motivuan nga dëshira e shteteve ballkanike për...