12.6 C
Berne
mercredi 25/05/2022

Këngëtarja e njohur Shemsie Gashi i kushton një këngë (PËR TY BABË) të dhimbshme babait të saj, që sot nuk e ka VIDEO

Bernë, 14 dhjetor  -«Nuk paska me vështire me i këndu babait kur se ke, por i thash lotit ngriju, bëhu gur për 4 minuta e 47 seconda…» ka thenë kengetarje jone e nohur Shemsie Gashi dueke e përkujtuar babain e saj te humbur me 21 shkurt te ketij viti ne spitalin e Zurichut, në një bisedë për gazeten zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Babë e Nëne nuk t’bëhet kush! Vizita e juaj e fundit nga Zvicra në Austri më bëri shum të lumtur ..» ka shkruar Shemsi Gashi  ne fb e saj me 12 korrik 2019

Babi i kengetare ssone Shemsie Gashit  punonte në Zvicër per 45 vite. Ishte human, ishte njeri fmialjar dhe solidar me vlera shum të medhe që i ndihmonte shum financiarisht të varferit. Kjo abshke me dhimbjen dhe mallin per babain e sja, Shmesia Gashi i ka kushtuar një kënge babait te saj qe so me nuk e ka te cilin e perkujton shpesh duke e degjuar kete kenge e mbushur me lot! Kenge titullohet Për ty Babë!

“Dhimbja dhe malli për prindin nuk largohet kurr!! Oh Zot nuk po muj me besu që nuk të kam më. Nun ka ditë që s’qajë për ty Babë. Ishalla Hallall o Babë neve najke ba!..” ka  shkruar ne fund Shemsie Gashi duke e përkujtuar babain e saj Hasan Zekolli (Bllacë) te cile kishte me shume se babë, e kishte shok dhe këshilltar te jetës!

 

Derniers articles

Kryetari i Kiev-it, ukrainasi Klitschko me duar me gjak ne Davos: Falemnderit Kosove, falemnderit shqiptare! Pasi ju u cliruat nga Serbia edhe ne do...

Davos, 25 maj -Kampioni botëror i boksit, ukrainasi, Witalij Klitschko (41), kryetar i Kiev-it vjen me duar me gjak nga fronti i luftës në...

Jeta Statovci, e cila i tha sot JO Trustit, por që më 2020 kishte tërhequr 10 përqindëshin

Prishtinë, 25 maj -Deputetja e Vetëvendosjes, Jeta Statovci e cila sot i tha jo Trustit ka deklaruar si të hyra mbi 16 mijë euro. Si...

Samiti boteror ne Davos ben “tête-à-tête” dy kryeministrat shqiptar nga Kosova dhe Mali i zi dhe liderë tjere nga ballkani

Kryeministri shqiptar nga Kosova Albin Kurti  sot ne Samitin nderkombëtar Davos mori pjese ne panelin e debatit me temën “Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor”...

Zëvendëspresidenti i Zvicrës, Alain Berset takoi kryeministrin kosovar Albin Kurtin ne Davos. Berna e gatshme te mbeshtes anetaresimin e Kosoves ne KE dhe...

Nga takimi i zevendes presidentit te Zvicres z.Alain Berset me patroni i Qeverise se Kosovës Albin Kurti ne Forumin Ekonomik Boteror (Foto Le Canton27.ch) Davos,...

Kryeministri Kurti sot ne diten e dyte ne Davos po vazhdon takimet me personalitete dhe biznesmen boteror

Davos, 23 maj (Nefail Maliqi) -Davos 2022 do të tuboj rreth 2,500 liderë boteror nga politika, biznesi, shoqëria civile dhe media të marrin pjesë...