-0.4 C
Berne
mardi 6/12/2022

Kampioni i njohur shqiptar në fushën e biznesin Lazim Destani surprizon kampionin botëror të karatesë Enver Idrizin me një dhurtatë pako me Skenderbeun

Duseldof, 4 qershor -Biznesmeni i njohur me renome nderkombëtare Lazim Destani, një miliarder shqiptar që jeton dhe vepron në Gjermani sot i ka bërë një surprize legjendës së gjallë, kampionit boteror të karatesë Enver Idrizit duke e shpallur ambasador te diaspores shqiptare, njofton gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch 

Me kete rast z.Destani duke vleresuar lart rolin dhe kontributin kombëtar te kampioni botëror Enver Idrizi e ka ftuar si mysafire spacial ne rezidencen e tij duke i dhuroar po ashtu nje dhuratë, pako speciale si surprizë.

Biznesmeni njohur shqiptar Lazim Destani e shpalle Enver Idrizin ambasador te diaspores me një dhuratë modeste, me një paketë të Skenderbeut!

Qëllim i kësaj pritje te Enver Idrizit nga ana e Lazim Destanit ishte për t’i bërë një surprize, pasi nje ser suskesesesh dhe mirënjohjesh qe ju ishin ndarë gjte ketij viti Enver Idrizit nga insititucione kombetare dhe peosonalitete të  larta si nga Kosova ashtu edhe nga Shqiperia e Maqedonia (v) dhe se fundit ne Kroacia duke i dhene titullin Legjende e gjitha kohërave te karatesë!

Me këtë rast Lazim Destani duke vleresuar lart rolin dhe kontributin kombëtar te Enver Idrizit e ka shpallur ambasador te diaspores shqiptare, sipas te cilit « asnjë minister apo president keto 20 vitet e fundit nuk do te kishte mundur te bënte me shume se sa Evnver Idrizi per atdheun tonë duke i ngritur imazhin e kombit tone drejt sensiblizmit të  ceshtjes se Kosovës dhe asaj mbare shqiptare ne arenen nderkombëtare. Prandaj edhe dhuratat per kampionin boteror nga biznesmeni yne i njohur shqiptar Lazim Destani ishte një paketë me Skenderbeun.

Se për cfare dhurate behet fjalë Enver Idrizi për gazeten zvicerane ne shqip Le Canton27.ch ka zbuluar suprizen e ofruar nga bashkevendasi Lazim Destani

Enver Idrizi duke falenderuar z.Destanin për mikëpritjen, vleresimin dhe mirënjohjen…ai ka thëne se « sot kam marrur një dhuratë shume interesante dhe te qmuar per mua, një kuti te limitume per Cuba-Cigaro, ku aktori shum i njohur Blerim Destani e ka bërë brend Cigarot nga kompania e vet me emrin e babait të tij  LAZIM DESTANI, ku janë berë vetem 100 copa meqërst e pata nderin ta mar ket dhuratë nga nje familje bujare, patriotike dhe humane që bënë dhe po bëjnë shumë për trojet shqiptare. Nazifi njihet në Gjermani si nje big-biznesmen shume i suksesshëm jo vetëm nga radhet e shqiptareve por edhe ata gjermanë. nje Zoti e bekofte ket familje te biznesmenit tone bashke me tre djemt e tij shembullor shkollim dhe karriere bashke me integrimin e tyre si ne aktrim ashtu edhe në biznes Nazifin, Blerimin dhe Selimin te cilet jane bere shembull për gjithë shqiptarët ne Gjermani dhe perendim. Prandaj, unë do ta pëfundoj ket bisedë me fjalët: Nëno, mos ke frike se ke djemt ne Gjermani dhe Amerikë!.. »Aucune description disponible.

Derniers articles

Një shqiptar gjendet i vdekur në burgun e Beogradit. I ndjeri në trup mbante tatu figurën e Adem Jasharit, UÇK-në dhe Skenderbeun

Oslo, 5 dhjetor -Trupi i nje shetasi norvejgez me origjine shqiptare eshte gjetur i vdekur ne burun e kryqyteti serb ne Beograd, njfton gazeta...

Lajmi fundit: FIFA hap procedurat kundër Serbisë, jo kundër Xhakës

Cyrih, 5 dhjetor -Pas letres se gazetes zvicerane ne shqip derguar Gianni Infantino (Gazette zvicerane në shqip “Le Canton27” i shkruan letër shefit të...

Gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch shpall Granit Xhakën “Personalitet të vitit 2022”

Bernë, 5 dhjetor -Gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch sivjet ka zgjedhur për ta shpallur “Personalitet të vitit-2022” yllin e futbolllit te Zvicres, kapitenin...

Me mysafirin e « Vjeshtes Letrare te Gjilanit », shkrimtarin Halil Matoshi

Gjilan, 3 dhjetor, Edicioni i 13-të e Manifestimit tradicional "Vjeshta letrare e Gjilanit", që njëkohësisht për nga kohëzgjatja i ngjan një maratone letrare, në...

Kështu Xhaka dhe Shaqiri “shqiponjat” serbe i shndërruan ne « sorra »! “Shqiponjat” serbe nga Katari kthehen në Beograd pikë e pesë, kokën ulur, pa asnjë...

Beograd, 4 dhjetor -Futbollistët serbë nuk kanë thënë asnjë fjalë pas mbërritjes në Serbi (Fudbaleri Srbije nisu rekli ni reč po dolasku u Srbiju.."...