17.1 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Zvicrër, Zhurich-u nuk ua vazhdon kontratat e futbollisteve Kryeziut dhe Kolollit, reprezentuesit e Kosovës mbesin lojtarë të lirë

Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli nuk do të jenë më pjesë e Zurichit, shkruan. 

FC Zurich ka njoftuar se nuk do t’ua vazhdojë kontratat dy futbollistëve të Kosovës (Im Rahmen der Kaderplanung kommt es zu weiteren Mutationen beim #FCZ. Die Verträge von Benjamin Kololli und Hekuran Kryeziu werden nicht verlängert), njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Të dy futbollistëve kontratat u skadojnë më 30 qershor dhe nga 1 korriku do të jenë lojtarë të lirë.

Kryeziu te Zurichi u transferua në vitin 2018, duke regjistruar në total 77 paraqitje në të gjitha garat.

Edhe Kololli iu bashku skuadrës zvicerane në vitin 2018, teksa regjistroi 92 paraqitje.

Mbetet të shihet gjatë afatit kalimtar të verës se cili do të jetë destinacioni i ardhshëm i dy reprezentuesve të Kosovës.

Derniers articles

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Bernë, 23 mars -Pavarësisht më shumë se 12 orësh negociatash të shtunën nën patronazhin e BE-së, Kosova dhe Serbia nuk arritën të bien dakord...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...

Kryetari i FFK-së Agim Ademi sërish probleme me drejtësinë kosovare. Ai sot pas nje intervisitimi eshte derguar në mbajtje për 48 ore

Prishtinë, 22 maers -Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi sot ishte ftuar për t’u intervistuar. Ai do të qëndroj në mbajtje...