7.5 C
Berne
lundi 28/11/2022

Zvicrër, Zhurich-u nuk ua vazhdon kontratat e futbollisteve Kryeziut dhe Kolollit, reprezentuesit e Kosovës mbesin lojtarë të lirë

Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli nuk do të jenë më pjesë e Zurichit, shkruan. 

FC Zurich ka njoftuar se nuk do t’ua vazhdojë kontratat dy futbollistëve të Kosovës (Im Rahmen der Kaderplanung kommt es zu weiteren Mutationen beim #FCZ. Die Verträge von Benjamin Kololli und Hekuran Kryeziu werden nicht verlängert), njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Të dy futbollistëve kontratat u skadojnë më 30 qershor dhe nga 1 korriku do të jenë lojtarë të lirë.

Kryeziu te Zurichi u transferua në vitin 2018, duke regjistruar në total 77 paraqitje në të gjitha garat.

Edhe Kololli iu bashku skuadrës zvicerane në vitin 2018, teksa regjistroi 92 paraqitje.

Mbetet të shihet gjatë afatit kalimtar të verës se cili do të jetë destinacioni i ardhshëm i dy reprezentuesve të Kosovës.

Derniers articles

Thaci, Selimi dhe të tjerët..festuan 28-Nëntorin, Ditën e flamurit në burgun e Scheveningenit. Ja cfarë thonë nga Haga..

Hagë, 28 Nëntor -Sikur shqiptaret ne ballkan dhe diaspore edhe ish-krerët e UÇK-së sot w kanë festuar 28-Nentorin, Diten e flamurit në Hagë. Njësia e...

Imami shqiptar në Zvicër Rijad Aliu me tirqi dhe 300 plisa feston Ditën e Flamurit

Gjenvë, 28 Nëtnor -Si ne Shqiperi, Kosovë e mbare shqiparët në ballkan edhe diaspore gjate uikendit te fundit  ka shenuar Ditën e Pamvresisë së...

NËNTORI KOMBËTAR🇦🇱

SHKENDIJE BERISHA-PACOLLI A është nëntori muaji kur ne shqiptaret (që jetojmë në mërgatë) ndjehemi më të afërt me njeri tjetrin, të mbërthyer nga një eufori...

Ekspoze e prof.dr.Musa Limanit ne Berne te Zvicres ne konferencen e diaspores

“Proceset integruese ekonomiko-shoqërore, sfidë kryesore e shqiptarëve në Mileniumin e Ri”, mbajtur në Konferencën shkencore me temë: Sfidat e botës shqiptare në Mileniumin e...

Mediat zvicerane dhe evropiane nga Katari: Mesazhe urrejtjeje gjenocidale – Serbët provokojnë Kosovën

“Mesazhe urrejtjeje gjenocidale” – Serbët provokojnë Kosovën me flamuj ngha podrume («Völkermörderische Hassbotschaften» – Serben provozieren den Kosovo mit Garderobenfahne); "Serben provozieren mit Fahne...