21.5 C
Berne
samedi 30/09/2023
- Advertisement -

AUTHOR NAME

La Rédaction

3072 POSTS
0 COMMENTS

Zija Rexhepi merr drejtimin si drejtor i ATV-së

Prishtine, 23 shtator -Gazetari dhe prezantuesi i njohur, Zija Rexhepi, është emëruar drejtor i ATV-së, televizionit më të madh në vend. Rexhepi sjell në rolin...

Kryeministri Kurti takon në Bernë 30 kandidatët shqiptarë te te gjith partive zvicerane që garojne per deputet në Parlamentin zviceran

Berne, 22 shtator -Pas takimit dypalësh me Presidentin e Zvicrës, Alain Berset, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Kulturës, Rinisë...

Kryeministri Kurti ne Bernë: Hasëm ne përkrahje nga Zvicra për integrime evropiane për anëtarësimin e Kosovës në Interpol dhe Këshillin e Evropian

"Ne Berne  jo vetme se u konfirmuar bashkepnimi yne i shkëlqyeshëm, por hasëm edhe ne përkrahje nga Zvicra për integrime evropiane për t’u anëtarësuar...

Kryeministri i Kosoves Albin Kurti ka arritur ne Berne per nje vizite pune. Do pritet nga presidenti zviceran, nga deputet shqiptare dhe diaspora

Bernë, 22 shtator -Ashtu siq kemi paralajmeruar Kryeministri i Republikes se Kosovës Albin Kurti sot do te zhvilloj nje vizite zyrtare dyditore në Zvicër. Kryeministri...

Le Premier ministre kosovar Albin Kurti sera en visite de travail aujourd’hui à Berne. Il sera attendu par le président Berset. La Suisse reste...

Berne, 22 septembre – Le 22 février (venderdie) de cette année, le Premier ministre de la République du Kosovo, Albin Kurti, effectuera une visite...

Officiel, en Suisse, a fini avec 300 000 Albanais

Le Rédacteur en chef du journal suisse dans Albanien Le Canton27.CH en face du Federal Office of Statistics (OFS) - NE Bern, 20 septembre -Le...

Iniciativa e deputetit Skender Salihi në Gjenevë rreth një mocioni për themelimin e një « Force Speciale » kundër drogës « crack » drejtuar autoriteteve kantonale po...

Gjenevë, 22 shtator -Ditëve të fundit vërehet nje shqetesim jo vetem tek prinderit, por edhe tek shoqeria jone dhe autoritetet zvicerane, sidomos ne Kantonin...

Zyrtare, Zvicra bëhet me 300.000 shqiptarë

Redaktori i gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch para zyres Federale te Statistikave (OFS) - NE Bernë, 20 shtator -Mileniumi i ri ne ka nisur...

Shefi i OKB-se Guterres takoi presidentin e Shqiperise Bajram Begaj

New York, 20 shtator –Ne kuader te punimeve te Sesionit te 78-te te Asamblese se OKB-se, sekretari i pergjithshem i Kombeve te Bashkuara z.Antoni...

Edi Rama përplaset me Rusinë për Kosovën: GJNP-ja s’mund të shërbejë për aneksime ilegale

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, ka falënderuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën për faktin që i ka dalë në krahë sot gjatë drejtimit të...

Latest news

Ne diten e stome 30 shtator 1912 nisi mobilizimi për luftën e parë ballkanike. Serbia kishte okupuar tokat shqiptare, Kosoven dhe Maqedonine

Luftërat Ballkanike janë emri i dy luftërave ndërmjet shteteve ballkanike në vitet 1912 dhe 1913. Luftërat u motivuan nga dëshira e shteteve ballkanike për...

Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit: Largo trupat nga brezi kufitar me Kosoven!

Shkruan Edit HARXHI, diplomate Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit të largojë trupat dhe armatimet e rënda nga...

Europol mbeshtet BE per nje hetim mbi sulmin e terroristeve serbe ne Kosove

Berne, 29 shtator -Deshtimi i invasioni te Serbise ne Kosove permes nje grupi terroristesh te dielen e kaluar ka shqetesuar mbare komunitetin nderkombetar, perfshire...

Zyrtare nga Haga: Kontribuesi me i madh i gjykates speciales SHBA-te dhe Zvicra. Rusia dhe Serbia nuk japin asnje cent. Kosova ja cfare po...

Per te funksionuar normal Gjykata soeciale per krime ne Kosove padyshim nevoitet nhe buxhet te majme, kuptohet nga komuniteti nderkombetar. Po cilat vende jane...

Berne, Mbrojtja ajrore e blinduar me nje kupolë hekuri mbi Zvicer

Berne, 28 shtator -Raporti ushtarak zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast sulmi. Një dokument i ushtrisë zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast të...
- Advertisement -