16.9 C
Berne
mercredi 25/05/2022
- Advertisement -

AUTHOR NAME

La Rédaction

1702 POSTS
0 COMMENTS

Dua Lipa sot ne mbremje ne Cyrih dhezi mijera zvicerane dhe shqiptare

Berne, 20 maj -Një nga yjet më të mëdhenj të estradës së momentit po viziton Zvicrën të premten: Dua Lipa (26) do të ndalet...

Sugarica e Putinit ka një fëmijë me… Zelensky

Bernë, 20  maj  -Vajza më e vogël e Vladimir Putinit, Katerina Tikhonova, është në një lidhje me ish-drejtorin e Baletit Kombëtar në Mynih, Igor...

Gazeta zvicerane për Shqipërine nga Ilirët, mbretëresha Teutë…deri tek anëtarësimi ne NATO nga Sali Berisha

Shqipëria: Historia e Shtetit të Evropës Juglindore (Albanien: Die Geschichte des südosteuropäischen Staates) eshte ky titulli i se pereditshmes helvetike (Nau.ch) e cila flet...

Xhelozia qe mund te shkaktoj dem ne shendetit tone!

Shkruan: Prof. Vlora OBERTINCA “ Xhelozia është një mendim që njeriun e ngrit në frekuenca të energjisë negative. Duke qëndruar në këtë frekuencë në vetëdijen...

Pierre Maudet flet për politikën, atë të sigurisë kibernetike

Gjeneve, 18 maj -Me ftesë të një shkolle private, ish-Këshilltari i Shtetit i dha Lignonit një leksion mbi pasigurinë dixhitale, njifton gazeta Le Canton27.ch Pierre...

Hagë, Gjykata Speciale shpall fajtorë bashkepunetoret e krereve te UCK-se, dënohen me nga 4.5 vjet burg

Hage, 18 maj -Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) ka kërkuar që Hysni Gucati e Nasim Haradinaj të dënohen me nga 6 vite burgim...

Ambasada e Kosovës në Zvicër me thirrje të rëndësishme për bashkatdhetarët

Berne, 16 maj -Ambasada e Republikës së Kosovës në Zvicër ka dalë me një njoftim për bashkatdhetarët që jetojnë atje. Ata bëjnë thirrje që pajisja...

Deputeti Perparim Avdili tash edhe kryetar i FDP/PLR ne Zurich

Zurich,  17 maj -Perparip Avdulyli (me origjine nga Maqedonia Veriore, nga Llojani) deputet aktual ne parlamtin  sot  eshte zgjedhur kryetar i Partise Liberale, njofton...

Sheveningeni një “varr masiv” per Serbine. Aty vdicen pos Miloshevicit edhe 8 kriminele tjere. Haga “shperblen” serbet me 150 shekuj burg për krime dhe...

Hage/ICTY, 18 maj -Tribunali i Hagës ndau gjithsej mbi 1400 vjet ose 150 shekuj burg  për të gjithë serbet e dënuar gjat 2 dekadave të...

Greqia duhet të njohë gjenocidin shqiptar!

  Qeveria greke duhet të njohë dhe t’i kërkojë falje popullit shqiptar për gjenocidin brutal të kryer nga ushtria greke e kryesuar nga gjenerali grek...

Latest news

Kryetari i Kiev-it, ukrainasi Klitschko me duar me gjak ne Davos: Falemnderit Kosove, falemnderit shqiptare! Pasi ju u cliruat nga Serbia edhe ne do...

Davos, 25 maj -Kampioni botëror i boksit, ukrainasi, Witalij Klitschko (41), kryetar i Kiev-it vjen me duar me gjak nga fronti i luftës në...

Jeta Statovci, e cila i tha sot JO Trustit, por që më 2020 kishte tërhequr 10 përqindëshin

Prishtinë, 25 maj -Deputetja e Vetëvendosjes, Jeta Statovci e cila sot i tha jo Trustit ka deklaruar si të hyra mbi 16 mijë euro. Si...

Samiti boteror ne Davos ben “tête-à-tête” dy kryeministrat shqiptar nga Kosova dhe Mali i zi dhe liderë tjere nga ballkani

Kryeministri shqiptar nga Kosova Albin Kurti  sot ne Samitin nderkombëtar Davos mori pjese ne panelin e debatit me temën “Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor”...

Zëvendëspresidenti i Zvicrës, Alain Berset takoi kryeministrin kosovar Albin Kurtin ne Davos. Berna e gatshme te mbeshtes anetaresimin e Kosoves ne KE dhe...

Nga takimi i zevendes presidentit te Zvicres z.Alain Berset me patroni i Qeverise se Kosovës Albin Kurti ne Forumin Ekonomik Boteror (Foto Le Canton27.ch) Davos,...

Kryeministri Kurti sot ne diten e dyte ne Davos po vazhdon takimet me personalitete dhe biznesmen boteror

Davos, 23 maj (Nefail Maliqi) -Davos 2022 do të tuboj rreth 2,500 liderë boteror nga politika, biznesi, shoqëria civile dhe media të marrin pjesë...
- Advertisement -