3 C
Berne
mardi 21/03/2023
- Advertisement -

AUTHOR NAME

La Rédaction

2555 POSTS
0 COMMENTS

Pierre Maudet takohet me sipërmarrës lokal

Versoix, 27 shkurt - Në një atmosferë të relaksuar dhe miqësore, të hënën më 27 shkurt 2023, u zhvillua në ambientin privat të ADER...

Pierre Maudet rencontre des entrepreneurs Locaux

Versoix, 27 fevrier -C’est dans une ambiance détendue et conviviale que le lundi 27 février 2023, s’est tenue dans le cadre privé de l’ADER...

Gazetat e Beogradit: Burri serb deshi ta blinte një shqiptare, por e gjeti Jadrankën / Normal, krejt e qartë e paska gjetë ma lirë!

Beograd, 12 mars  -"Nenadi donte të blinte një shqiptare dhe më pas gjeti Jadrankën (Nenad, želeo da kupi Albanku, a onda je našao Jadranku) eshte...

Tragjedi familjare ne Zvicer qe shkaktoi pese te vdekur. Shenja plumbash mbi viktimat

Brrne, 11 mars - Ka ndodhur nje drame familjare ne Yverdonit te Zvicres, shuhen per nje qast pese anetare te nje familje. Shenja plumbash mbi...

Shoqata e Inxhinierëve të Zvicrës vizite pune ne Prishtinë. Zyrtarizohet bashkëpunimi me  Ministrine e Ekonomisë

Prishtinë, 10 mars- Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka nënshkruar Memorandum Bashkëpunimi me Shoqatën e Inxhinierëve të Zvicrës (AES) në fushat e energjisë së...

Vucic sot ne mesin e shqiptareve ne Luginen e Presheves u tregua egoist! Cfare kerkon për serbët ne Kosovë, ju refuzon shqiptareve...

Bujanoc, 11mars -Presidenti i serbeve ne Serbi Aleksandar Vuçiq ka qendruar sot ne Luginen e Presheves (qe per Beogradit njihet si "Serbi Jugore", kurse...

OKB për Statusin e Grave: Zvicra kujton rëndësinë e teknologjisë dixhitale për barazinë

Bernë, 7 mars -Nju Jork fillon sesioni i 67-të i Komisionit të Kombeve të Bashkuara për Statusin e Grave (CSW). Kjo do t’i kushtohet...

Klaudjo Fregja, expert en économie et affaires à Genève, exemple d’intégration en Suisse

Lors des nombreux déplacements de mon profil de journaliste dans des conférences internationales et des sommets mondiaux, je rencontre souvent nos compatriotes bien intégrés...

Klaudjo Fregja, ekspert ekonomie dhe biznesi në Gjenevë, shembull integrimi ne Zvicer

Gjatë udhetimet e shumta ne profilin tim te gazetarit ne koferenca nderkombëtare e samite boterore shpesh takoj bashkëkombas tanë te cilet jane te integruar...

Le Monde: Mbi 100 ukrainasë në Pejë stërviten nga ushtria e Kosovës për deminim 

Berne, 10 mars -Se vertete kemi te bejme me nje ushtri profesionale deshmon edhe fakti se për vetem dy decenie qe kur ekziston ushtaria...

Latest news

Shefi OKB-se mbeshtet marreveshjen e Ohrit mes dy shteteve fqinje Kosoves dhe Serbise

Berne, 20 mars -Sekretari i Përgjithshëm mirëpret njoftimin e fundit nga Bashkimi Evropian për një marrëveshje nga palët për zbatimin e Marrëveshjes për rrugën...

Nga Brukseli ne Ohër, Zotimi gojor ka peshe!..

Shkruan: Muhamet MAVRAJ Zotimi gojor ka peshe, por eshte dicka tjeter nga nenshkrimi i dokumenteve. Dialogu, bisedimet, takimet jane me te mira sesa izolimet ose konfliktet...

Përfunduan diskutimet maratonike në Ohër mes Kurtit dhe Vucicit nën patronazhin e BE-së. Arrihet marreveshje, por presidenti serb refuzoi te nenshkruaj

Oher, 18 mars -Rundi i bisedimeve maratonike mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë pas 12 oresh ka përfunduar. Mesohet se ka një dakordim mes...

Le Conseil fédéral adopte le rapport sur l’exercice du droit de vote depuis l’étranger

Berne, 17 mars Lors de sa séance du 17 mars 2023, le Conseil fédéral a adopté un rapport sur l’exercice du droit de vote...

Këshilli Federal miraton raportin për ushtrimin e të drejtës së votës nga jashtë

Bernë, 17 mars –Gjatë mbledhjes së 17 marsit 2023, Këshilli Federal miratoi një raport për ushtrimin e të drejtës së votës nga zviceranët jashtë...
- Advertisement -