15.2 C
Berne
samedi 30/09/2023

Zvicër, Klubi i notit « Kastrioti » nga Ferizaj përfundoi me sukses garën evropiane në Bazel

Pas tre ditëve të garës intensive, sot Klubi i Notit “Kastrioti” përfundoi garën me sukses në Bazel, Zvicër, duke marrë pjesë në turneun e notit “Cup Basel 2023”, raporton TV Syri në Zvicer.

Ekipi elit i KN Kastrioti, i udhëhequr nga trajneri Atdhe Haxhimusa dhe nën mbikëqyrjen e personelit shëndetësor Shpend Rushiti, përbërë nga notarët Edi Ilazi, Fjolla Rushiti, Alea Veliu, Vesa Ferizi, Ron Shahini dhe Shkëmb Reqica, morën pjesë në këtë turne ndërkombëtar dhe arritën të sjellin ngjyrat e Kosovës me disa suksese.

Klubi i Notit “Kastrioti” ishte i vetmi klub që mori pjesë nga Kosova në këtë turne që u zhvillua në datat 25, 26 dhe 27 të muajit në fjalë.

Klubi i Notit “Kastrioti” falënderon përfaqësuesin e Ambasadës së RKS z. Gjenis Haxhimehmeti dhe  të gjithë bashkatdhetarët për mikpritjen,  veçanërisht TV SYRI për intervistat dhe mbështetjen mediale si një medium nga diaspora, si dhe klubin nikoqir Basel dhe bashkatdhetarin Lulzim Abdullau, i cili vepron dhe jeton në Bazel të Zvicrës për mbështetjen e treguar.

TV Syri, me gazetarin dhe kameramanin Besim Laci ishte prezent në turneun e notit «Cup Basel 2023» dhe ka marrë disa pamje dhe intervista me anëtarët e ekipit. Ne do t’i shfaqim këto pamje po sa te jen gati.

 

Derniers articles

Ne diten e stome 30 shtator 1912 nisi mobilizimi për luftën e parë ballkanike. Serbia kishte okupuar tokat shqiptare, Kosoven dhe Maqedonine

Luftërat Ballkanike janë emri i dy luftërave ndërmjet shteteve ballkanike në vitet 1912 dhe 1913. Luftërat u motivuan nga dëshira e shteteve ballkanike për...

Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit: Largo trupat nga brezi kufitar me Kosoven!

Shkruan Edit HARXHI, diplomate Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit të largojë trupat dhe armatimet e rënda nga...

Europol mbeshtet BE per nje hetim mbi sulmin e terroristeve serbe ne Kosove

Berne, 29 shtator -Deshtimi i invasioni te Serbise ne Kosove permes nje grupi terroristesh te dielen e kaluar ka shqetesuar mbare komunitetin nderkombetar, perfshire...

Zyrtare nga Haga: Kontribuesi me i madh i gjykates speciales SHBA-te dhe Zvicra. Rusia dhe Serbia nuk japin asnje cent. Kosova ja cfare po...

Per te funksionuar normal Gjykata soeciale per krime ne Kosove padyshim nevoitet nhe buxhet te majme, kuptohet nga komuniteti nderkombetar. Po cilat vende jane...

Berne, Mbrojtja ajrore e blinduar me nje kupolë hekuri mbi Zvicer

Berne, 28 shtator -Raporti ushtarak zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast sulmi. Një dokument i ushtrisë zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast të...