15.2 C
Berne
samedi 30/09/2023

Kështjella Pepshi nuk ndalet në Zvicer, nxjerr në treg Albumin e parë. Dje Miss Kosova, sot këgëtarja vjen me Too Many Miles !..

Bernë, 28 maj -Kështjella Pepshi (Miss Kosova Univers 2010) poltikanja, aktorja dhe tashme kengetare, para pak ditesh ka lançuar Albumin e saj (Space in Time) qe ka bere jehine ne botën muzikore, njofton gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch

Kenga e Keshtjelles edhe ne Too Many Miles, e cilla u degjua dhe transmetua edhe ne MTV, Europa..

Ju kujtojme se zonjusha  Keshtjella Pepshi, ne vitin 2010 u zgjodh Miss Kosova Univers duke prezantuar shtetin me te ri ne Evropë, Repupliken e Kosoves ne Miss Univers, ku u mbajt ne Las Vegas.
Ndersa, ne vitin 2018 bukuroshja, modelja shqiptare dhe tash kengetarja zvicerane, Keshtjella Pepshi hodhi ne treg albumin e saj te parë: Too Many Miles, e cilla u degjua dhe transmetua edhe ne MTV, Europa. Nuk kalon vit qe nuk shkruajne madiat zvicerane per Keshtjellën (Politikerin, Model, Ex-Miss: Kështjella Pepshi aus Heimberg BE hat viele Talente. Jetzt will die gebürtige Kosovarin als Sängerin Erfolge feiern) jo vetem si shembull integrimi por edhe si një femër e suksesshme shqiptaro-zvicerane, per te cilen krenonen jo vetem shqiptaret por edhe zviceranët per te arriturat e saj, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch
Ne viti 2020 ne Kohe pandemie, lançoi kengen e dyte : Who Cares, kenge kjo qe u mireprit nga Radiot europiane, Keshtjella, perndryshe njihet si nje kengetare me nje Vokal dhe Interpretim te larte artistik, e cila pritet ta pushtojë tregun europian dhe botëror.

 

 

Derniers articles

Ne diten e stome 30 shtator 1912 nisi mobilizimi për luftën e parë ballkanike. Serbia kishte okupuar tokat shqiptare, Kosoven dhe Maqedonine

Luftërat Ballkanike janë emri i dy luftërave ndërmjet shteteve ballkanike në vitet 1912 dhe 1913. Luftërat u motivuan nga dëshira e shteteve ballkanike për...

Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit: Largo trupat nga brezi kufitar me Kosoven!

Shkruan Edit HARXHI, diplomate Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit të largojë trupat dhe armatimet e rënda nga...

Europol mbeshtet BE per nje hetim mbi sulmin e terroristeve serbe ne Kosove

Berne, 29 shtator -Deshtimi i invasioni te Serbise ne Kosove permes nje grupi terroristesh te dielen e kaluar ka shqetesuar mbare komunitetin nderkombetar, perfshire...

Zyrtare nga Haga: Kontribuesi me i madh i gjykates speciales SHBA-te dhe Zvicra. Rusia dhe Serbia nuk japin asnje cent. Kosova ja cfare po...

Per te funksionuar normal Gjykata soeciale per krime ne Kosove padyshim nevoitet nhe buxhet te majme, kuptohet nga komuniteti nderkombetar. Po cilat vende jane...

Berne, Mbrojtja ajrore e blinduar me nje kupolë hekuri mbi Zvicer

Berne, 28 shtator -Raporti ushtarak zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast sulmi. Një dokument i ushtrisë zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast të...