24.5 C
Berne
mercredi 17/07/2024

Sërish rrahen pasagjeret gjate fluturimit në Zvicër-Kosovë

Bernë, 1 shtator -Një grindje verbale dhe fizike ka ndodhur sërish në Zvicer në aeroplan mes pasafgjerve qe udhëtoin për Koasovë, pas rastit të fundit para nje viti (29.05.2021), njfton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Mesohet se mërgimtarët nga Kosova janë përplasur me të arritur në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë te cilet kane krijuar tollovi dhe panike te panevojshme tek pasagjeret. Per rastin ne fjale eshte njoftuar edhe policia.

Arsyeja ishte shume banale, ku njeri nga pasagjeret iu lut të tjerëve që ta lejojnë të zbres i pari nga aeroplani për shkaqe shëndetësor,  por kjo kekrese nuk është përfillur nga disa prej tyre, ku edhe nisen fjalosjet dhe kacafytjet mes pasagjerve. Kjo rrahej nuk ehste e para ne aeroplan mes pasagjerve kosovare. Sipas gazetes zvicerane Le Canton27.ch keto cvitete fundiut ka pasur nje seri rrahjesh të tilla (se paku dhjete here) raste keto që disa raportuan e disa mbetën të izoluaara.

 

Derniers articles