24.5 C
Berne
mercredi 17/07/2024

Policia zvicerane arreston dhe ju konfiskon lejen një kosovares dhe gjermanes qe bene gare me vetura

Berne, 4 janar -Një patrullë policie kantonale e Cyrihut arrestoi të hënën dy shoferë në autostradën A1 në Dietikon (ZH). Dy vajzat e reja, të cilat ndoshta ishin në garë, e kishin shkelur me 150 km/h, gati dyfishi i shpejtësisë së lejuar në atë pikë, njofton gazeta Le Canton27.ch duke ju refuruar policise kantonale.

Oficerët e policisë së Cyrihut ndoqën dy makinat teksa dilnin nga autostrada në dalje të Dietikon.

Pikërisht aty kanë arritur të arrestojnë dy shoferët, një kosovar 21-vjeçar dhe një gjerman 23-vjeçar, thuhet në një deklaratë të policisë të martën.

Dy femrat po udhëtonin drejt Bernës dhe kishin tejkaluar kufirin e autorizuar atje me 70 km/orë.

Policia po përpiqet të sqarojë nëse ata po përfshiheshin në një garë, tha ajo për Keystone-ATS. Makinat e tyre u sekuestruan.

Dy të rejat duhet të dorëzojnë menjëherë patentën dhe tashmë do të duhet të përgjigjen në gjykatë për veprimet e tyre.

Derniers articles