19 C
Berne
lundi 22/07/2024

Ky është lajmi interesant e i papritur për Xherdan Shaqirin nga gazeta zvicerane

Bernë, 4 janar -Xherdan Shaqiri (30) së shpejti do të kthehet në skuadrën e Olympique Lyonnais pasi duhet të shkojë në izolim, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch sipas se ciles, kjo eshte hera e dyte (pas 7 tetorit 2020) edhe pse i vaksionuar, qe covid godet futbollistin zviceran me origin shqiptare

Xherdan Shaqiri, kthehet së shpejti, ishte me Covid

Gjashtë ditë para ndeshjes kundër PSG-së, Lyoni ka gati Lucas Paqueta-n e kthyer nga Dubai pasi rezultoi pozitiv me Covid. Në skuadër pritet të kthehen edhe Thiago Mendes dhe Xherdan Shaqiri.

“Lucas Paqueta më në fund mundi të kthehet nga Dubai ku kishte shkuar për të kaluar pushimet dhe ku iu desh të qëndronte në izolim disa ditë pasi kishte rezultuar pozitiv me Covid.

Mesfushori brazilian i OL ka kaluar testet e reja, duke dalur negativë dhe duhet të rifillojë menjëherë stërvitjet dhe të jetë gati ndaj PSG-së të dielën në mbrëmje në stadiumin e Lyonit”.

Lojtarët e tjerë të prekur nga Covid, si Thiago Mendes dhe Xherdan Shaqiri, janë në fund të izolimit dhe gjithashtu do të mund të pretendojnë një vend në grup të dielën”, – shkruan media franceze transmeton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Një lajm interesant dhe i papritur në lidhje me Shaqirin sa i përket Covid 19.

 

Derniers articles