17.4 C
Berne
lundi 15/07/2024

Policia shqiptare arreston nje kosovar i kërkuar nga Zvicra për pastrim parash

Tiranë, 6 korrik -Një shtetas i Kosovës i shpallur në kërkim ndërkombëtar, nga Zvicra, për pastrim parash është arrestuar nga policia kufitare e Morinës, njofton nga Triana korespeondeti i gaztes zvcerane ne sqhip Le canton27.ch duke ju rferuar burkmeve nga polcia shqiupatre.

Shtetasi kosovar A. D., 33 vjeç u kap në hyrje të Shqipërisë dhe u arrestua nga Sektori për Hetimin e Krimeve i DVP Kukës, me qëllim ekstradimin në Zvicër, shtetasi kosovar A. D., 33 vjeç

Sipas Le Canton27.ch kosvari i arrestuar ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi autoritetet zvicerane i kanë caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për pastrim parash. Vijojnë procedurat për ekstradimin e 33-vjeçarit, në Zvicër.

Derniers articles