19.9 C
Berne
lundi 22/07/2024

Një zjarr i madh shpërtheu në Grand Saconnex, pranë aeroportit të Gjenevës

Gjeneve, 20 maj -Sot nevoret vona te pasdites ka shperthyer nje zjarr i madh në Grand Saconnex (GE). Zjarri shkaktoi shpërthimin e bombolave ​​të gazit. Fluturimet nga aeroporti Cointrin u bllokuan për gati një orë e gjysmë dhe zjarri u vu nën kontroll në mbrëmje, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Imazhet janë mbresëlënëse: këtë të premte në fund të ditës, një re e madhe tymi i zi u ngrit mbi qytetin e Grand Saconnex (GE). Një dëshmitar, Sébastien Fabbi, ishte duke hyrë në autostradë me familjen e tij kur vuri re tymin e dendur.

Një video e postuar në rrjetet sociale tregon një ndërtesë që lëshon tym të zi të dendur, i cili është përhapur në zonën më të gjerë dhe një avion që kalon fjalë për fjalë përmes tymit për t’u ulur.

50 zjarrfikës dhe 15 automjete kanë ndërhyrë në rrethin e aeroportit të Gjenevës për të përballuar zjarrin

 

 

Derniers articles