17.4 C
Berne
lundi 15/07/2024

Mentor Latifi emërohet ambasador i ri Kosovës në Zvicër

Bernë, 2 maj -Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, i ka uruar suksese në detyrën e tij, gjersa është shprehur i bindur se ai do të vazhdojë të punojë drejt forcimit të lidhjeve ndërmjet Kosovës dhe Zvicrës. Mentor Arifi i cili zevendësoi Sami Ukellin, është ambasadori i pestë me radhe i Kosovës në Zvicër qe nga shpallja e pamavresise, rerspektivisht nga njohja e Kosoves nga Zvicra, shkruan gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

“Ambasadorit të emëruar Mentor Latifi i urova suksese në detyrën e tij si ambasador i ri i Republikës së Kosovës në Konfederatën Zvicerane.

Jam i bindur se ai do të vazhdojë të punojë drejt forcimit të lidhjeve ndërmjet Kosovës dhe Zvicrës, një aleat i vjetër dhe shtëpia e shumë anëtarëve të diasporës sonë të gjallë”, tha Osmani.

Derniers articles