22.3 C
Berne
mardi 23/07/2024

Kryetari i FFK Ademi: Distria Krasniqit, me fitoren ka bere kranar jo vetem sportin por edhe Kosoven dhe mbare shqiptaret!

Prishtine, 18 dhjetor -« Sonte xhudo na dhuroi një tjetër emocion të veçantë. Kësaj radhe jo në tatami, por nga ceremonia e më të mirëve të vitit nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF).. » ka shkruar kryetari i FFK-se Agim Ademi duke uruar gjudisten Krasniqi per fitoren, fitorja e se cules ka cezuar cdo shqiptar, citon gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Kampionia olimpike, vajza jonë e artë, Distria Krasniqi u shpall xhudistja më e mirë në botë, derisa mjeshtri ynë Driton Kuka me plot meritë u zgjodh trajneri më i mirë në rruzullin tokësor.

E mbrëmjet si kjo pa dyshim na bëjnë krenarë të gjithë shqiptarëve. Toni, Majlinda, Distria, Nora, Loriana e Akili janë udhërrëfyes dhe motiv shtesë për të rinjtë kosovarë për të arritur në majat e sportit botëror.

Urime Driton Toni Kuka e Distria Krasniqi, suksese të vazhdueshme!

👏👏👏 🇽🇰 🏆🥇

Derniers articles