28.2 C
Berne
jeudi 18/07/2024

Vdes nje serb (67) ne Zvicer pas një përplasje me kamionin

Berne, 18 dhjetor -Një serb (67)ka vdekur dje pas një aksidenti automobilistik në Thurgau te Zvicres. Makina e tij u përplas me një gjysmërimorkio në Roggwil. Burri u dërgua në spital, por ndërroi jetë nga plagët e marra, njifton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Pas një përplasjeje me një kamion gjysmë rimorkio në Roggwil TG, një serb († 67 vjeç) vdiq në spital të premten. Pak para orës 15:00, burri ishte në një nga Stachen TG në drejtim të kryqëzimit për në Neukircherstrasse, siç njoftoi policia kantonale e Thurgaut të shtunën.

Në të njëjtën kohë, një shofer (44) voziti gjysmërimorkio e tij në Neukircherstrasse në drejtim të Roggwil. Për arsye ende të paqarta, dy mjetet janë përplasur në kryqëzim.

Shoferi ka pësuar lëndime të rënda dhe është dërguar në spital nga Rega pasi ka marrë ndihmën e parë nga urgjenca. Ai vdiq atje pak më vonë.

Shërbimi mjekoligjor i policisë së kantonit Thurgau është thirrur për të siguruar provat dhe për të sqaruar shkakun e aksidentit. Seksioni rrugor i prekur është dashur të mbyllet gjatë regjistrimit të aksidentit dhe punës së shpëtimit. Forcat zjarrfikëse kanë devijuar qarkullimin

Derniers articles