15.3 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Shqiptari (42) ka shkelur veturen me shpejtësi gati 200 km/h në zonën ne 80 Km/h

Brene, 15 prill -Në Rafz ZH, policia e kantonit të Cyrihut ishte në gjendje të kapte një shpejtësi. Kosovari (42) ishte në të njëjtin vend një herë me 195 km/h dhe një herë tjetër me 170 km/h në itinerarin e viteve ’80. Ai duhet të përgjigjet për të dyja shkeljet e shpejtësisë para prokurorit publik, mjofton gazeta zvicerane Ke Canton27.ch duke ju refereuar Blick.ch

Ka vozitur më shumë se dy herë më shpejt: Një kosovar (42) ka vozitur në Rafz ZH me shpejtësi 170 km/h në vend të shpejtësisë maksimale prej 80 km/h.

Makina e shpejtësisë, e cila po shkonte drejt Eglisau ZH, u kap nga policia kantonale e Cyrihut mëngjesin e së enjtes. Policia kantonale kreu kontrolle në Schaffhauserstrasse me këshilla nga banorët në Rafz, të cilët zgjoheshin çdo ditë nga automjetet me shpejtësi të lartë.

Fluturoi me 195 km/h një ditë më parë
Kështu ata i kapën kosovarët në kontrollin e shpejtësisë. Drejtuesi i mjetit është ndaluar dhe arrestuar, siç ka bërë të ditur policia kantonale të premten. Atij i është hequr patenta e shoferit në vend dhe burri është marrë në pyetje në bazën e policisë.

Nga hetimet rezultoi se i njëjti person është përgjegjës edhe për një tjetër shkelje të shpejtësisë. Ai u ndez në të njëjtin vend me një shpejtësi prej 195 km/h mëngjesin e së mërkurës. Drejtuesi i mjetit duhet të përgjigjet për të dyja shkeljet e shpejtësisë para prokurorisë publike Limmattal/Albis.

Derniers articles

Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli: Kenia ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Republika e Kenias ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës Pacolli ka shtuar se Kenia...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Stop the caressing of the UN and the EU towards Serbia and Vucic!.This also happened: The UN welcomes an unreached agreement?! Instead of putting...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...