13.7 C
Berne
dimanche 4/06/2023

Policia zvicerane arreston shqiptarin me 7.6 kg droge

Solotjurn, 30 tetor -Gjate nje aksioni, policia zvicerane dhe ka kapur 7.6 kilogram droge (heroinë) në Solothurn, njofton gazeta zvicerane ne shqip le Canton27.ch duke ju referuar burumeve te policise kantonale.

Policia e Solothurnit sekuestroi 7.6 kg heroinë, 100 gram kokainë dhe 111 kg produkt prerës nga një ndërtesë në Luterbach (SO). Ajo gjeti gjithashtu disa mijëra franga cash dhe arrestoi tregtarin e dyshuar, një 33-vjeçar.

I dyshuari është një shqiptar që banon ilegalisht në Zvicër, tha të premten policia e Solothurnit. Ai u vendos në paraburgim. Vlera e tregut e produkteve të sekuestruara arriti në disa qindra mijëra franga.

Produkti prerës i gjetur aty do të kishte mjaftuar për të shitur 220 kg heroinë në rrugë, shkruan policia.

Derniers articles

Pushimet verore: Çmimet më të ulëta në ballkan dhe Evropë ato në Shqipëri. Zvicra ka emër në Shqiperi. Hoteli « Mövenpick » në Lalez Durrës me...

Ky është hoteli me modern shqiptar «Mövenpick» në Lalez Durrës vetem 20 minuta nga kryeqyteti shqiptar Tiranës, me i preferuari për shqiptarët e diasporës! Pushimet vjetore në...

Me Xherdan Shaqirin nuk ka krizë për Zvicrën

Kur është Xherdan Shaqiri në formë padyshim se nuk ka krizë edhe për lojën e kombëtares së Zvicrës. Zvicra po përgatitet për dy sfidat e...

Zvicra fton tre shqiptarë në krye me kapitenin Granit Xhaka

Treneri i kombëtares zvicerane Murat Yakin, gazetarit shqiptar te Le Canton27.ch: Jemi gati për kualifikuese të Kampionatit Evropian. Zviceta gati edhe perballe Serbisë Selektori i...

Në fjalimin e parë nga Zyra Ovale, Presidenti Biden flet për shmangien e kolapsit financiar

Presidenti Joe Biden mbajti një fjalim të premten në mbrëmje pas miratimit të ligjit për ngritjen e tavanit të borxheve që mund të marrë...

Zelensky për Putinin: Më shumë i ngjan modelit sesa presidentit

Vladimir Putin, për shkak të dëshirës së tij të vazhdueshme për t’i treguar botës diçka, duket më shumë si një manekin sesa një udhëheqës...