3.1 C
Berne
dimanche 25/02/2024

Ish selektori i Kosovës befason për Edon Zhegrovën

Bernë, 15 dhjetor -Magjistari i FC Basel, Edon Zhegrova nuk fshihet para përplasjes mes Young Boys dhe Baselit, mbrëmjen e kësaj të mërkure (20:30). A do të flasin banorët e Bazelit? Bernard Challandes është në ekstazë kur tregohet për ish-lojtarin e tij Edon Zhegrova, shkruan gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar Blick.ch

Magjistari i FC Basel, Edon Zhegrova nuk fshihet para përplasjes mes Young Boys dhe Baselit, mbrëmjen e kësaj të mërkure (20:30). A do të flasin banorët e Bazelit?

Para goditjes Young Boys-Basel / Edon Zhegrova: Jemi ekipi më i mirë në Zvicër!

“Kreativiteti i tij, teknika, këmba e majtë! Ohlala!, ka entuziazmuar ish-trajneri i Kosovës. Lojtarë të tillë mund të bëjnë ndryshimin, sepse ata bëjnë gjëra që janë të paparashikueshme”. Kohët e fundit Zhegrova është bërë gjithnjë e më shpesh një lojtar që mund të ndryshojë rrjedhën e lojës. Katër gola (disa prej tyre të mrekullueshëm, si kundër Sion apo Kaïrat Almaty) dhe gjashtë asistime që nga fillimi i sezonit. “Ai ka një goditje të mirë, bën krosim të mirë, di të driblojë. Është për një lojtar të tillë që njerëzit vijnë në stadium, « tha Bernard Challandes.

« Ai kurrë nuk do të jetë një mbrojtës i shkëlqyer »

Që atëherë, gjërat nuk kanë shkuar gjithmonë aq mirë, qoftë me Koller apo pasardhësit e tij Ciriaco Sforza dhe Patrick Rahmen. Zhegrovën e kanë vendosur shpesh në stol, duke kritikuar kontributin e saj në mbrojtje. “Ai kurrë nuk do të jetë një mbrojtës i shkëlqyer”, tha Bernard Challandes. Por ai duhet të përpiqet të gjejë një ekuilibër”. Dhe mos nxitoni përpara pa menduar.

Për sa i përket karakterit, Zhegrova është “djalë i mirë, shumë i ndjeshëm dhe ndonjëherë pak emocional dhe impulsiv”, shpjegon ish-trajneri i tij. Dhe ai është i pakënaqur kur nuk luan”. Dy burrat do të kishin marrë tashmë sqepin për këtë temë.

Edon Zhegrova tashmë është grindur edhe me Patrick Rahmen, trajnerin e tij aktual. Por mëngjeri e konsideron gjithashtu trajnerin e Baselit si trajnerin më të mirë që ka pasur ndonjëherë. Ndeshja ndaj Young Boys është një mundësi e mirë për ta vërtetuar këtë.

Derniers articles

L’ambassadeur Suisse auprès de l’ONU avec un message pour le Kosovë et la Serbie

La Serbie, déçue par la Suisse, a critiqué l'ambassadeur suisse pour son manque de solidarité avec la propagande de Vucic et ses mensonges au...

Gjenevë, vdesin dy të rinj në paraburgim, para komisariatit të policise tubohen mbi njëqin qytetarë të revoltuar

Gjenevë, 24 shkrut -"Askush nuk e meriton të vdesë në qelitë në Bulevardin Carl-Vogt," brohoritin demonstruesit. Ata duan të dinë të vërtetën. Autoritetet tona...

Flet gazetari shqiptar që lëshoi Ukrainën 24 orë para invasionit rus. Sot bëhen dy vjet kur Rusa nisi te ukupoj Ukrainën…

Natën e 23 deri më 24 shkurt 2022, Vladimir Putin nis "operacionin e tij special ushtarak" në Ukrainë. Shtete, opinione ndërkombëtare dhe media i...

Zvicra organizon verës në Gjenevë konferencën ndërkombëtare për Ukrainën. Lajmin e dha sot nga KS i OKB-së shefi i diplomacise zvicerane

Bernë, 24 shkurt -Ministri i Punëve të Jashtme të Zvicrës Ignatius Cassis njoftoi sot në mbledhjen e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së se me...

Ardon Jashari, në mars i rikthehet kombëtares zvicerane ?

Bernë, 23 shkrut -Kanë përfunduar bisedimet mes Federatës së Futbollit të Zvicrës (SFV) dhe Ardon Jasharit. Ky xhevahir kosovar së shpejti duhet të luajë...