20.3 C
Berne
mardi 28/05/2024

Osmani: Vuçiqit iu deshën pak më shumë se 24 orë për ta shkelur marrëveshjen

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar ndaj raportimeve se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kërkuar nga Turqia të bëjë presion ndaj Kosovës të mos hapë ambasadën e saj në Jerusalem.

Përmes një postimi në Twitter, Osmani ka shkruar se Vuçiqit iu deshën pak më shumë se 24 orë për ta shkelur marrëveshjen e cila u nënshkrua në Shtëpinë e Bardhë në Washington për ndaljen e fushatës për çnjohje.

“Vuçiqit iu deshën pak më shumë se 24 orë për të shkelur pikën 15 të angazhimit që ai nënshkroi në D.C., e cila u kërkon atyre të ndërpresin fushatën e mosnjohjes dhe të përmbahen nga kërkesa zyrtare ose jozyrtare nga të tjerët që të mos e njohin Kosovën. Kaq tipike për Serbinë”, ka shkruar ajo.

 

Derniers articles