20.8 C
Berne
dimanche 26/05/2024

Lajmi i fundit nga Berna: Ndeshja Zvicër-Kosovë luhet ne Bazel me 18 nentor 2023

Berne, 31 gusht -Federata Zvicerane e Futbollit ka përcaktuar vendet që do të luajë në shtëpi në kualifikimet për Euro 2023. Deri tash eshte ditur data, por jo edhe vendi i ndrshjes mes Zvicres dhe Kosovo es me 18 Nentor te ketij viti.

Por, gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch nga burimet e saj ka zbukuar qytetin se ku do te zhvillohet ndeshja mes Kosoves dhe Zvicres. Ndeshja do te zhvillohet ne stadiumin e Bazelit me 18 Nentor te ketij 2023.

Mesohet se diteve te ardhshme donte nenshkruhet kontrata me qytetin per stadiumin ku do zhvillohet ndeshja.

Derniers articles