28.2 C
Berne
jeudi 18/07/2024

Kur te bie shiu n’kallamoq. Miliona dollarë bien nga kamioni në autostradën e Kalifornisë. Nga ky « shi » i parave përfituan edhe dhjetra shoferë shqiptare ne Amerikë

Kaliforni, 22 nentor -Një transportues parash humbi çanta me para në një autostradë. Patrulla e Autostradave të Kalifornisë po punon tani me FBI-në për të identifikuar individët që nuk i kanë dorëzuar ende parate e mbledhura. Nga ky « shi » i parave përfituan edhe dhjetra shoferë shqiptare ne Amerikë, por emrat e tyre nuk dihen, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch.

Shiu i parave krijon kaos në autostradë ..FBI po kërkon faturat

Vrenë me një shans për para? Drejtuesit e automjeteve përleshen si shira parash nga kamioni i blinduar në SHBA Video nga vendi i ngjarjes tregon shoferët që përpiqen të marrin para, pasi çanta me para ranë nga një kamion i blinduar në një autostradë të Kalifornisë Jugore.

Shoferët u përpoqën të kapnin çfarëdo parash që mund të merrnin në dorë pasi çanta me para ranë nga një kamion i blinduar në një autostradë të Kalifornisë Jugore në Shtetet e Bashkuara të premten. Sipas autoriteteve, incidenti ndodhi në orën 9:15 të mëngjesit, ndërsa kamioni i blinduar po shkonte nga San Diego në një zyrë të Federal Deposit Insurance Corp.

Disa çanta në kamion u hapën, duke mbushur me valuta rrugën kryesore në Carlsbad të Kalifornisë Jugore. shënime. Videoja nga vendi i ngjarjes tregon njerëzit që merrnin para, ndërsa disa njerëz mbanin tufa me para dhe hidhnin në ajër kartëmonedha — kryesisht kartëmonedha 1 dhe 20 dollarë.

Demi Bagby, një ndërtues i trupit, postoi pamjet e skenës kaotike në faqen e saj në Instagram dhe tha: « Kjo është gjëja më e çmendur që kam parë ndonjëherë, fjalë për fjalë të gjithë ndalojnë në autostradë për të hequr paratë nga autostrada ».Cloudy with a chance of money? Drivers scramble as cash rains from armoured truck in US - World News

Derniers articles