0.5 C
Berne
samedi 10/12/2022

Këngetarja Albana Azizi nga Zvicra vjen me klipin me te ri « Hajde moj dashnie »

Bernë, 15 shtator -Këngëtarja e re Albana Azizi me origjine nga Lugina e Preshevës e cila jeton dhe vepron qe prej vitesh në Bernë te Zvicrës vazhdon sukseset e saj ne muzikë.

Pas klipit te kënges se titulluar “Sa mirë ta bona” qe beri me shume se johone, zhurme ne mediat e ballkanin duke « dridhur » Serbinë pse kënga ne fjalë ishte realizuar në Kalanë e Novobërdës dhe përmban motive nga trashëgimia jonë kulturore, shkruan gazeta zvicerane ne gjuhen shqipe « LeCanton27.ch »

 

« Hajde moj dashnie »…Cka po paralajmeron Albana me këtë këngë?

Këngëtarja Albana Azizi para pak ditësh ka publikuar projektin e saj më të ri të cilin e ka titulluar “Hajde moj dashnie” dhe ka arritur që menjëherë të merr komente pozitive nga audienca shqiptare. Ne fakt profesioni i Albanës është stomatologjia, por muzika për të është një hobi i madh dhe dashuri e pare qe i flene ne zemer.

ALBANA AZIZI KENGETARJA E JONE QE E DRIDHI SERBINE ME KENGEN « OH, SA MIRE TA BANA!.. »

Këngëtarja shqiptare që jeton dhe vepron në Zvicër, Albana Azizi, me këte kenge ishte bere pak nervoz publikun dhe mediet serbe me video-klipin e saj të xhiruar në Kishën e Shën Nikollës në Novobërdë te cilen e kërcënuan..

Një zë i veçantë dhe karaktristik ne diskografisë shqiptare siç është Albana Azizi edhe kësaj radhe ia ka arritur qellimit me projektin e fundit, klipit te kenges « Hajde moj dashnie” tashme te promovuar.

Pyetjes sone se mos valle titulli « Hajde moj dashnie » mos eshte nje lloj dallandyshe, lajmetari për nje dashur te re te Albanës..Nese po, na e thuaj publikisht, mos mbaje njerezit vjerrë, sepse kolanat e pritjes ne readhe jane te gjata?

« Jo jo pa merak, pa panikë, mos u frikesoni ende zemra ime eshte e lire. Top lista e zgjdhjeve vazhdon..Per me te miret, dihet perparesi kane shqiptaret! .. » ka thëne këngetarja e jone e njohur Albana Azizi për gazeten zvicerane ne gjuhen shqipe « LeCanton27.ch ».

Per fund do perkujtuar se sukseset e Albanes nuk ndalet me kaq. Ajo se fundit ka provuar veten me mjaft sukses edhe në moderim e ftuar si mysafire spacilae në Festivalin për Këndim dhe Vallëzim (Gesang und Volkstanz) ku marrin pjesë këngëtarë dhe valltarë nga mbare bota.

Klipi tash u zhvillu ne Vlorë te Shqiprisë., Muziken e textin e ka berë Flow Musik.

Kenga « Hajde moj dashnie », pa ty me shkoj rinia, më kaloj beqaria! Pra, mos e humbisni këtë klip me te ri pa e shikuar nga Albana Azizi!

 

 

Derniers articles

Policia belge arreston për korrupsion nënpresidentja e Parlamentit Europian, grekja Eva Kaili

Bruksel 9 dhjetor  -Eurodeputetja greke Eva Kaili u arrestua sot nga policia belge sr bashku me katër persona të tjerë, si pjesë e një...

‘E kujt është Gazeta Express dhe Televizioni T7?’

Shkruan: Ali Sh. Mehmeti “Muajve të fundit është përfolur se Gazeta Express dhe Televizioni T7 janë shitur dhe se Berat Buzhala nuk do të jetë...

NATO, Stoltenberg paralajmëron për rrezikun e përhapjes së konfliktit

Bruksel, 9 dhjjtor -Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shprehu shqetësimin se luftimet në Ukrainë mund të dalin jashtë kontrollit dhe të shndërrohen...

Zvicra në Katar, një angazhim brenda dhe jashtë fushës

Që nga viti 1950, Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Njeriut festohet më 10 dhjetor. Dhe për shkak se Zvicra është e përkushtuar për...

Bernë, Këshilli Federal prezanton draft raportin për gjendjen aktuale të marrëdhënieve ndërmjet Zvicrës dhe BE

Bernë, 9 dhejtor -Në mbledhjen e 9 dhjetorit, Këshilli Federal shqyrtoi draft-raportin “Gjendja aktuale e marrëdhënieve ndërmjet Zvicrës dhe BE-së”. Në këtë raport (Le...