20.4 C
Berne
jeudi 13/06/2024

Ish-presidenti Pacolli për Kurtin lidhur me situatën ne Veri te Kosoves

Berne, 10 qershor -Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se nuk bënë të spekulohet se a do të ketë a jo sanksione ndaj Kosovës nga ShBA-ja dhe BE-ja, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Ai tha se Kosova gjendet në një situatë delikate dhe sipas tij, kryeministri Albin Kurti është duke u angazhuar që të gjejë një zgjidhe për Kosovën.

“Nuk duhet tani me polemizuar Kosova, gjendet në një situatë delikate unë besoj se kryeministri e di këtë dhe kryeministri është duke u angazhuar që me u dhënë një drejtim zgjidhjes për Kosovën, që kishte me qenë me e favorshmja”.

Derniers articles