6.7 C
Berne
mardi 21/03/2023

Ish-presidenti i Kosoves Pacolli fton Luginen që nesër te votojne ne Terrnoc per Shaip Kamberin per deputetë

Bujanoc, 26 maj -Lideri i AKR-së Begjet Pacolli, njerit ish-presidenti i Kosoves ka ftuart sot qyteret e Lugines që nesër te votojne ne Terrnoc per Shaip Kamberin per deputetë, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch
Ne nje apel publikuar ne fb e tij z.Pacoplli ka sjhrkuar se « Nesër votohët në Tërnoc.
Vota për Shaip Kamberin dhe Koalicionin Shqiptar të Luginës është detyrim kombëtar i të gjithë atyre që kanë të drejtë vote. Mendoj se të gjithë janë të vetëdijshëm që sot duhet të dalin masivisht dhe në mënurë plebishitare për të votuar Shaip Kamberin. Mos humbisni asnjë votë. Vetëm kështu shqiptarët e Luginës do të kenë një përfaqësues të denjë… »

Derniers articles

Sali Berisha në ATV: Arsytimi i Vuçiqit pse nuk e firmosi marrëveshjen nuk është i sinqertë, ja çfarë po fshehë ai

Kryetari i PD-së, Sali Berisha, në emisionin “A23” në ATV, tha se arsyetimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq për të mos e firmosur marrëveshjen...

Shefi OKB-se mbeshtet marreveshjen e Ohrit mes dy shteteve fqinje Kosoves dhe Serbise

Berne, 20 mars -Sekretari i Përgjithshëm mirëpret njoftimin e fundit nga Bashkimi Evropian për një marrëveshje nga palët për zbatimin e Marrëveshjes për rrugën...

Nga Brukseli ne Ohër, Zotimi gojor ka peshe!..

Shkruan: Muhamet MAVRAJ Zotimi gojor ka peshe, por eshte dicka tjeter nga nenshkrimi i dokumenteve. Dialogu, bisedimet, takimet jane me te mira sesa izolimet ose konfliktet...

Përfunduan diskutimet maratonike në Ohër mes Kurtit dhe Vucicit nën patronazhin e BE-së. Arrihet marreveshje, por presidenti serb refuzoi te nenshkruaj

Oher, 18 mars -Rundi i bisedimeve maratonike mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë pas 12 oresh ka përfunduar. Mesohet se ka një dakordim mes...

Le Conseil fédéral adopte le rapport sur l’exercice du droit de vote depuis l’étranger

Berne, 17 mars Lors de sa séance du 17 mars 2023, le Conseil fédéral a adopté un rapport sur l’exercice du droit de vote...