7.5 C
Berne
lundi 28/11/2022

Gazetarit te antidiasporës Valon Sylës i vjen godita e forte nga Zvicra. Zize Pepshi: Mjerim mendor i të mjerit shpirtnor. Marrja dhe budallakia skane skej!

Zize Pepshi, nënkryetare e Degës se LDK në Zvicër ka reaguar ndaj gazetarit tashmew te njohuzr antiudiaspore Valon Syla i cili, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, se ‘po shet filma’ nga Kroacia, skruan ghazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Kurti ka vizituar Kroacinë dje pas aksidentit tragjik që ndodhi e që për pasojë viqën 10 mërgitmarë tanë.

Edhe pse dje ishte zi në Kosovë dhe mbarë popullin shqiptar, Valon Syla i njohur për gjuhën e tij fyese kundër mërgimtrëve, ka gjetur kohë të kritikojë kryeministrin Kurti që shkoi në Kroaci.

Sot, Sylës i ka reaguar zonja Pepshi nje veprimtare e shquar në Zvicër (e bijqa e Miss Kosova Univers Keshtjellës) e cila e quan mjerim mendor deklaratën e tij.

Reagimi i plotë:

Ta përdorësh politikisht tragjedinë më plot dhimbje dhe të  thuash që Kryeministri po bënë filma në Kroaci, nga gjithë kjo tragjedi kombëtare, është më tepër sësa një mjerim mëndor, i të mjerit shpirtnor, Valon Syla, i cili në fund e bënë një ngushëllim të shpejtë duke i harruar të lënduarit që t’u uroj shërim MARRE.

E sa për modalitetet për lirimin e biletave, ne mërgimtarët, kapërcyem kryeministra e qeveri edhe para saj,, por asgjë. Kompanitë që nuk po ngopën para nga kjo djersë e jona, sot duhet të mbulojnë fytyrë e shpirtin e tyre më marre…

Ngushëllime të sinqerta familjeve dhe gjithë popullit shqiptar të Kosovës dhe të lënduarit shërim të shpejtë dhe të plotë!

Derniers articles

Thaci, Selimi dhe të tjerët..festuan 28-Nëntorin, Ditën e flamurit në burgun e Scheveningenit. Ja cfarë thonë nga Haga..

Hagë, 28 Nëntor -Sikur shqiptaret ne ballkan dhe diaspore edhe ish-krerët e UÇK-së sot w kanë festuar 28-Nentorin, Diten e flamurit në Hagë. Njësia e...

Imami shqiptar në Zvicër Rijad Aliu me tirqi dhe 300 plisa feston Ditën e Flamurit

Gjenvë, 28 Nëtnor -Si ne Shqiperi, Kosovë e mbare shqiparët në ballkan edhe diaspore gjate uikendit te fundit  ka shenuar Ditën e Pamvresisë së...

NËNTORI KOMBËTAR🇦🇱

SHKENDIJE BERISHA-PACOLLI A është nëntori muaji kur ne shqiptaret (që jetojmë në mërgatë) ndjehemi më të afërt me njeri tjetrin, të mbërthyer nga një eufori...

Ekspoze e prof.dr.Musa Limanit ne Berne te Zvicres ne konferencen e diaspores

“Proceset integruese ekonomiko-shoqërore, sfidë kryesore e shqiptarëve në Mileniumin e Ri”, mbajtur në Konferencën shkencore me temë: Sfidat e botës shqiptare në Mileniumin e...

Mediat zvicerane dhe evropiane nga Katari: Mesazhe urrejtjeje gjenocidale – Serbët provokojnë Kosovën

“Mesazhe urrejtjeje gjenocidale” – Serbët provokojnë Kosovën me flamuj ngha podrume («Völkermörderische Hassbotschaften» – Serben provozieren den Kosovo mit Garderobenfahne); "Serben provozieren mit Fahne...