7.9 C
Berne
jeudi 22/02/2024

Gazetarit te antidiasporës Valon Sylës i vjen godita e forte nga Zvicra. Zize Pepshi: Mjerim mendor i të mjerit shpirtnor. Marrja dhe budallakia skane skej!

Zize Pepshi, nënkryetare e Degës se LDK në Zvicër ka reaguar ndaj gazetarit tashmew te njohuzr antiudiaspore Valon Syla i cili, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, se ‘po shet filma’ nga Kroacia, skruan ghazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Kurti ka vizituar Kroacinë dje pas aksidentit tragjik që ndodhi e që për pasojë viqën 10 mërgitmarë tanë.

Edhe pse dje ishte zi në Kosovë dhe mbarë popullin shqiptar, Valon Syla i njohur për gjuhën e tij fyese kundër mërgimtrëve, ka gjetur kohë të kritikojë kryeministrin Kurti që shkoi në Kroaci.

Sot, Sylës i ka reaguar zonja Pepshi nje veprimtare e shquar në Zvicër (e bijqa e Miss Kosova Univers Keshtjellës) e cila e quan mjerim mendor deklaratën e tij.

Reagimi i plotë:

Ta përdorësh politikisht tragjedinë më plot dhimbje dhe të  thuash që Kryeministri po bënë filma në Kroaci, nga gjithë kjo tragjedi kombëtare, është më tepër sësa një mjerim mëndor, i të mjerit shpirtnor, Valon Syla, i cili në fund e bënë një ngushëllim të shpejtë duke i harruar të lënduarit që t’u uroj shërim MARRE.

E sa për modalitetet për lirimin e biletave, ne mërgimtarët, kapërcyem kryeministra e qeveri edhe para saj,, por asgjë. Kompanitë që nuk po ngopën para nga kjo djersë e jona, sot duhet të mbulojnë fytyrë e shpirtin e tyre më marre…

Ngushëllime të sinqerta familjeve dhe gjithë popullit shqiptar të Kosovës dhe të lënduarit shërim të shpejtë dhe të plotë!

Derniers articles

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...

Shqiptaret ne Aarburg shenoi 16-vjetorin, Diten e Pamvaresise se Kosovës. Folesit falenderuan edhe Zvicren për mbeshtetje deri tek njohja

Aarburg, 19 shkrut  -Me emrin e Allahut (xh.h) Mëshiruesit, Mëshirplotit Të shtunën në mbrëmje, respektivisht më datë 17 shkurt 2024 në ambientet e Xhamisë...

Tri poezi nga poetja e re Arsinoi Zengo

"Lule shqerka" Do harroj një ditë Mes lotësh e pikëlluar Buzëqeshjen do ta ngrys Mallin do ta shuaj! Lule shqerën do nuhas Poshtë ndënë lëndinë Erën do tja marr Edhe pse ajo...