25.5 C
Berne
mardi 23/07/2024

SWISS DIAMOND hotel në Prishtinë – « ambasadë ndërkombëtare » dhe një adresë globale e diplomacisë dhe biznesit në Kosovë

Prishtinë, 18 Nëntor -Këtyre diteve Hoteli SWISS DIAMOND ne kryeqytetin tonë, ne Prishtinë ka shënuar dhjetë vjetorin e themelimit dhe funksionimit te tij, tuj prit e tuj përcjell mysafirë nga kater anet e botës nga mysafiret ordiner, turistët, biznesmenet, sportistët, Miss-et, nga te dashuruarit e deri tek presidentet e shteteve (SHBA, Zvicer, Gjermani, Turqi, France, Itali, Britani)… dhe përfaqesues te organzatave boterore si nga NATO, OKB, BE, OSBE, Interpol, Europol etj.. shkruan, gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Peut être une image de 2 personnes et personnes deboutMë se 150 000 mysafirë u akomoduan, akomoduam dhjetëra President, Kryeministra, Ministra, Diplomatë e Biznesmen të famshëm botëror. Nder dhe kënaqësi të mirëpresësh personalitete si: Madeleine Albright, Bill Clinton, Hillary Clinton, Wesli Clark, Jens Stoltenberg, William Volker, Joe Biden, Catherine Ashton, Recep Tayyip Erdoğan, Sali Berisha, Edi Rama, Rita Ora, Dua Lipa, Robin Krasniqi, të gjithë komunitetin e Biznesit të Diasporës, kompani të ndryshme të nivelit ndërkombëtar etj.

Aucune description disponible.Lirisht mund te themi se Hoteli SWISS DIAMOND në Prishtinë eshte bere dicka me shume se nje hotel, ehste bere nje qendër « ambasade nderkombëtare » dhe nje adresë globale diplomatike dhe biznesi për Kosovën dhe Evropën, keshtu e ka cilësuar gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch. Për te gjitha keto padyshim merita ka stafi  dhe perrsoneli i mrekullueshem i hotelit...

E thame « ambasadë ndërkombëtare » sepse ne hyrje të hotelit te presin flamujt nga mbare bota (Shqiperisë, Kosovës, Amerikës, Zvicres, Gjermanisë, Turqise etj..)  pra e atyre vendeve, miqve tane qe ndihmuan clirimin dhe pamvarësine e Kosoves si dhe avancimin e proceve demokratike.

« Faleminderit z. Behgjet PACOLLI, ai i cili e trasoi dhe e ngriti këtë mundësi punësimi për mbi 200 punëtor, pa të cilët do të ishte i pa mundur misioni ynë. Faleminderit të gjithë kolegëve të mi, që së bashku filluam, që nga ditët e para të punës e deri më sot për angazhimin e tyre të pa kursyer që ky hotel të certifikohet nga nëntë institute ndërkombëtare të gastronomisë dhe akomodimit e në veçanti ajo AMERICAN ACADEMY OF HOSPITALITY SCIENCES që na përcjell vit pas viti që nga hapja!.. » ka thenë z.Selim Pacolli, drejtor gjeneral i SWISS DIAMOND ne Prishtinë, nje hotel me luksoz ku ndjehesh komod, hotel ky me modern jo vetëm ne Kosovë, por edhe ne rajon.

Home - Swiss Diamond Hotel Prishtina - A true luxury experienceVeq kesaj, Hoteli SWISS DIAMOND ne Prishtine eshte bere pos nje qender nderkombëtare edhe nje vend takim i intelektualeve dhe shqiptareve ne pergjithesi nga trojet tona etnike, pos nga Kosova edhe nga mbare Shiperia, Maqedonia Veriore, Presheva, Janina, Ulqini etj.

Ky diversitet i bashkekombasve tane verehet edhe tek personeli i hotelit qe jane mirpriotes dhe te vyeshem q ewpresin mysafiret me buzëqeshje dhe poliglot (qe flasin gjithsecili se paku tri gjuhe) te cilet 24h janë në shërbim te mysafirëve, turisteve.. Struktura e stafit dhe personelit  eshte i ndryshëm qe jane perveq nga Kosova, jane nga gjtha viset shqiptare..si nga Shqiperia, Presheva, Maqedonia e Mali i Zi, madje dhe te huaj te cilet non stop  jane në shërbim te mysafirëve. 

SWISS DIAMOND hotel in Prishtina – « international embassy » and a global address of diplomacy and business in Kosovo

Nothing has been left at random in this truly finest de-luxe Hotel. The rich handmade furniture, in Empire style, marble design, Venetian crystal chandeliers and the excellence of superiority and valence.

Enjoying an outstanding location in the heart of the city’s bustling financial and performing art district , and just steps away from the Government Hall and Main EU Commission Office, the 5 Star Swiss Diamond Hotel Prishtina, creates a welcoming environment where u can feel at home. The Swiss Diamond Hotel Prishtina is internationally awarded with the 5 Stars Diamond Award International from The American Academy of Hospitality Sciences for its luxurious ambiance and the personalized services offered.

Peut être une image de 8 personnes, personnes debout et costumePeut être une image de 8 personnes, personnes assises et personnes deboutAucune description disponible.

Derniers articles