4.2 C
Berne
vendredi 23/02/2024

Dua Lipa princesha e popit, nuk ndalet! Tash edhe spiune filmash ne stilin “Girl Bond”

Berne, 3 shkurt -Një artiste e përkushtuar, ikonë e modës dhe këngëtare e adhuruar, britanikja po finalizon publikimin e albumit të saj të tretë. Mbi të gjitha, sot ajo bën debutimin e saj të vërtetë në ekran në “Argylle”, shkruan gaeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Një zë i ngjirur dhe i fuqishëm, një stil muzikor që ndërthur pop, R&B dhe kërcim, një pasion për modën dhe pamjet e çuditshme…

Është e pamundur të kesh munguar tornadoja Dua Lipa, e cila i ka vënë flakën top-listave që nga viti 2017 me tituj si  » Mos Fillo Tani” ose “Rregulla të reja”.

Është shumë e thjeshtë: këngëtarja britanike me origjinë kosovare është e vetmja këngëtare në botë që ka 3 këngë në Spotify, secila prej të cilave është dëgjuar më shumë se dy herë.

Një bukuroshe (Dua Lipa) në pozicionin “Kolibri”. Kështu fillon « Argylle » e Matthew Vaughn.

“Argylle”: Dua Lipa përkrah Henry Cavill në trailerin e parë

Diku në këtë planet të bukur, në një lloj klubi nate oriental të rezervuar për elitën, një burrë që ka një ngjashmëri të jashtëzakonshme me Henri Cavill (oh mirë, është në të vërtetë Henri Cavill) kalon pistën e vallëzimit dhe drejtohet drejt një grupi krijesash me bukë të ulur në një divan. Më e bukura prej tyre (Dua Lipa) ngrihet në këmbë dhe ecën drejt nofullës katrore, e ndaluar përkohësisht nga kordoni i sigurisë. « A e dini se si të jeni një kolibr? » Argylle e pyet atë (ky është emri i agjentit të tij sekret).

Traileri për filmin tjetër më të pritur spiun të vitit 2024 sapo ka zbuluar imazhet e tij të para. Zbulojmë këngëtaren Dua Lipa e cila luan rolin e saj të parë madhor.

Pas paraqitjes së saj si sirenë në “Barbie” të Greta Gerwig, Dua Lipa po luan në “Argylle”, një nga filmat më të pritur spiun të vitit 2024. Në imazhet e para të trailerit, ylli i “One Kiss” shfaqet me një bob bjond, më i zjarrtë se kurrë, automatik në shpatullën e tij në pjesën e pasme të një motoçiklete. Që në sekondat e para, premton një mijë e një marifete.

Derniers articles

Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qëndrueshëm”. Sipas tij, partneriteti mes...

Ky eshte krimineli serb (miku i Vucicit) i kerkuar nga Interpol per sulmin terrorist ne Kosove (Foto)

Lion, 22 shkurt -Organizata Ndërkombëtare e Policisë (Interpol) ka lëshuar një urdhër arresti për nje serb ekstremist qe deri dje idhte politikan ne Kosove...

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...