12.5 C
Berne
mardi 21/05/2024

Europe

Presidenti i ardhshëm i Amerikës e ka emrin JOE BIDEN!

Më 3 nëntor, votuesit amerikanë do të vendosin se kush do të jetë presidenti i tyre i ardhshëm për katër vitet e ardhshme. Të...

Hoxha i xhamise shqiptare ne Gjeneve prof Rijad Aliu: Sot eshte ditelindja e profetit Muhammed (a.s) arkitektit te paqes dhe humanizmit ne bote!

Hoxha i xhamise shqiptare ne Gjeneve prof Rijad Aliu: Sot eshte ditelindja e profetit Muhammed (a.s) arkitektit te paqes dhe humanizmit ne bote!Esselamualejkum!Paqa dhe...

BE: S’ka sivjet liberalizim te vizave. Gjendet ne dore te Francës dhe PE!

Bruksel/BE, 29 tetor -Ministrja e Punëve te Jashtme  te Kosovës znj. Meliza Haradinaj-Stublla ka kërkuar sot nga  BE-së liberalizimin e vizave për Kosovën. Kjo...

Dr.Aurora Meta Dollenberg, presidente e FME: Ja kur do të merrë fund pandemia

Presidentja e Federatës së Mjekëve në Evropë, Aurora Meta Dollenberg në një intervistë për Tv Klan tha se për shkak të kushteve atmosferike shumë...

AIC, Mesazh i Drejtoreshës së Përgjithshme të Zyrës së Kombeve të Bashkuara në Gjenevë

Gjenevë, 21 tetor (Nefail Maliqi) -Klubi Diplomatik i Gjenevës të enjten e kaluar (21 tetor 2020) ka organizuar dreke pune, tribune kjo e reflektimit...

Policia hungareze gjen 23 kg drogë në thesin me speca në autobusin nga Kosova që kishte për destinacion Zvicrën

Berne, 22 tetor -Policia në Hungari ka zbuluar dje 23 kg droge (marihuanë) në një autobus të Kosovës gjate nje kontrolli rutinor në autostradën Roszke. Droga...

Kjo eshte Biblioteka e pare Shqiptare ne diaspore ae mban emrin « Akademik Mark Krasniqi » ne Gjermani

Biblioteka Popullore Shqiptare "Akademik Mark Krasniqi" në Pilsting të Niederbayernit të Gjermanisë, për të tretën herë organizon "Takim me poetin". Do theksuar se kjo...

Karabinjeri mysliman që realizoi ëndrrën e tij për t’u regjistruar në Ushtrinë italiane

Badar Eddine Mennani, me origjinë nga Maroku, u betua në Torino pranë nënës dhe motrës së tij me vello. Ai jeton në ChiudunoBergamo, Karabuinjeri...

Ndryshimet e shpeshta të politikës fiskale trembin investitorët e huaj!

Silvana BEGAJ(Një Lek i marrë nga një i pasur shkakton më pak dëm sesa një Lek i marrë nga një i varfër)Letër e hapur: Drejtuar...

Interpol arreston shtetasin shqiptar në Spanjë

Policia e shtetit shqiptar bën të ditur se falë bashkëpunimit me Interpolin ka arritur të bëjë kapjen e një shtetasit shqiptar në Spanjë.I arrestuari...

Dernier articles