16.6 C
Berne
lundi 15/07/2024

Policia gjermane arreston dy shqiptarë që dhunonin vazhdimisht një kameriere në tualet. Nis procesi gjyqësore kunder tyre

Bernë, 30 janar -Ata thuhet se kanë dhunuar viktimën e tyre (35) me brutalitet të paimagjinueshëm edhe ate ne menyre te perseritshme. Në fillim të procesit, megjithatë, dy burrat janë shumë frikacakë për të treguar rrfimin e tyre te trishtueshëm, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve te policise dhe mediave gjermane.

Seanca para gjykatës rajonale filloi të hënën. I akuzuari – kuzhnier E. K (25) dhe piktori J.B (23) – u fshehën derisa fotografët duhej të largoheshin nga dhoma!

Sipas prokurorit, dy shqiptarët e akuzuar janë mes të ftuarve në një kafene në Oranienburger Straße (Wittenau). Kamarierja S. L. (35) në turneut e natës, pak para mbylljes, ajo dëshiron të kontrollojë tualetet kur një burrë i bllokon papritur rrugën. Ai përpiqet ta puthë. Është ky E.K Kamerierja e ka kundërshtuar, duke e larguar sulmuesin.

Papritur vjen një burrë tjetër, J.B Ajo nuk ka asnjë shans kundër asnjërit prej tyre. Ajo është shtyrë në tokë dhe eshte detyruar të durojë tmerrin.

Ajo lutet: “Më leni të shkoj.” Madje premton të mos i tregojë askujt. Por autorët nuk kanë mëshirë. Derisa të bjerë një trokitje e fortë në derë nga jashtë – policia.

Vetë të pandehurit heshtin për akuzat. Një oficer policie që ndodhej në vendin e krimit thotë si dëshmitar: “Gruaja ishte shumë e mërzitur. Ishte e vështirë të komunikoje me të.” Ajo u ul e strukur në paradhomë. Make-up në fytyrën e saj të lyer me lot. Tualeti u shkatërrua totalisht, sterna u gris. Dhe ujë kudo.

Dhe të akuzuarit, ishin agresivë kur u arrestuan. Dhe bërtisnin se nuk kishin bërë asgjë.

Derniers articles