20.3 C
Berne
mardi 28/05/2024

Balkans

Skandaloze: Pas vizites se Vucicit në Tirane, në mediat e Edi Ramës po ndodhe « Ballkani i hapur ». Televizionet e paraqesin « Serbine e Madhe » duke...

Tiranë, 22 dhejtor -Vizita e presidentit serb Aleksander Vucic ne Tirane la gjurmet e veta si duket..Përveq flamurit serbe n'midis te kryeqytetit shqiptar ai...

Grenelli pasi iku nga ballkani me duar n’xhepa e gjen një vend pune. Ja cfarë punon ai sot

Prishtinë, 22 dhjetor -Richard Grenell, si i dërguar i ish-presidentit amerikan Donald Trump për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, ka marrë një punë të...

Shoqata kombëtare “Trojet” nderon me mirënjohje veprimtarin nga Medvegja Muharrem Salihun

Prishtinë, 22 dhjetor -Në një takim solemn në Prishtinë, kryesia e Kuvendit të Klubit “Trojet”, nderoi me mirënjohje aktivistin politik dhe sipërmarrësin, Muharrem Salihu,...

Ish-presidenti i Kosovës Pacolli: Flamuri i Serbise sot ne rruget e Tiranes ishte provokim per ne shqiptaret!

Tiranë, 20 dhjetor -Edi Rama sot paska ven flamurin serb n’midis Tirane për ta pritur pasardhnesin e kriminelit serb Milosevic. Kjo eshtë skandaloze, sidomos...

Edi Rama sot ven flamurin serb ne Tiranë?! Hiqet flamuri shqiptar para ambasadës së Shqipërisë në Beograd?! (FOTO)

Tiranë, 20 dhjetor -Edi Rama sot paska ven flamurin serb n'midis Tirane për ta pritur pasardhesin e kriminelit serb Milosevic. Kjo eshtë skandaloze, sidomos...

Nesër në protestën kombëtare në Tiranë dhe qindra shqiptarë nga Lugina e Presheves kunder Vucicit dhe « Otvoreni Ballkan »

Bernë, Kryeministri Rama do ta pres më 20 dhe 21 Dhjetor në Tiranë, presidentin serb Vuçiç dhe kryeministrin Zoran Zaev. Ata do të mbërrijnë...

Ish-presidenti Behgjet Pacolli letër publike Albin Kurtit, jep një lajm të rëndësishëm

Prishtine, 19 dhjetor -Ish-presidenti i Kosoves Behgjet Pacolli njeherit lider i AKR-se i ka shkruar një letër publike kryeministrit Albin Kurti.Pacolli përmes kësaj letre...

BE nuk ka të drejte që Kosovën ashtu të izoluar (pa viza) ta shëndrrojne në një « Guantánamo » te re në Evropë. Para Danimarkës edhe...

Bernë, 19 dhjetor -Gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch ishte mediumi i pare albnanofon qe dha lajmin, duke ju referuar burimeve nga qeveria daneze...

Kush është Julien Roche, një francez në Shqipëri

Julien Roche ka krijuar kompani në telekomunikacion, IT, transport ajrorBernë, 19 dhjetor -Sipërmarrësi francez u shpërngul në vend gjatë diktaturës së Enver Hoxhës. Ai...

Kurti: Asnjë qeveri në të ardhmen nuk mundet të ndaj më pak se 2 milion euro për Luginën e Preshevës

Kryeministri i Republikës së Kosovës ka folur sonte në emisionin “Desku” në KTV edhe për Luginën e Preshevës, raporton rtvpresheva.comDuke folur për situatën e...

Dernier articles