13.7 C
Berne
dimanche 4/06/2023

Behgjet Pacolli: Mirëpresim thirrjen e ShBA-së për Asociacionin

Kryetari i Aleancës Kosova e Re dhe biznesmeni i njohur nderkombëtar Behgjet Pacolli

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka dalë me një komunikatë duke thënë se kjo parti mirëpret thirrjen e ShbA-së për mbylljen e çështjes së Asociacionit, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Pacolli në një shkrim të tij në Facebook, ka thënë se duhet të ketë “bashkërendim me miqtë e dëshmuar”.

“Kosova mund të ecë përpara e sigurt, vetëm në harmoni me miqtë e saj tradicionalë!” – ka shkruar tutje ai.

Postimi i plotë:

AKR mirëpret thirrjen e SHBA, mikut më të madh të Kosovës, për mbylljen e çështjes së Asociacionit.

AKR e përkrah fuqishëm vizionin amerikan për një Asociacion brenda kornizës së kushtetutës së Kosovës.

Bashkërendimi me miqtë e dëshmuar, Kosovës gjithmonë i ka sjell vetëm fitore.

Kosova mund të ecë përpara e sigurt, vetëm në harmoni me miqtë e saj tradicionalë!

Derniers articles

Pushimet verore: Çmimet më të ulëta në ballkan dhe Evropë ato në Shqipëri. Zvicra ka emër në Shqiperi. Hoteli « Mövenpick » në Lalez Durrës me...

Ky është hoteli me modern shqiptar «Mövenpick» në Lalez Durrës vetem 20 minuta nga kryeqyteti shqiptar Tiranës, me i preferuari për shqiptarët e diasporës! Pushimet vjetore në...

Me Xherdan Shaqirin nuk ka krizë për Zvicrën

Kur është Xherdan Shaqiri në formë padyshim se nuk ka krizë edhe për lojën e kombëtares së Zvicrës. Zvicra po përgatitet për dy sfidat e...

Zvicra fton tre shqiptarë në krye me kapitenin Granit Xhaka

Treneri i kombëtares zvicerane Murat Yakin, gazetarit shqiptar te Le Canton27.ch: Jemi gati për kualifikuese të Kampionatit Evropian. Zviceta gati edhe perballe Serbisë Selektori i...

Në fjalimin e parë nga Zyra Ovale, Presidenti Biden flet për shmangien e kolapsit financiar

Presidenti Joe Biden mbajti një fjalim të premten në mbrëmje pas miratimit të ligjit për ngritjen e tavanit të borxheve që mund të marrë...

Zelensky për Putinin: Më shumë i ngjan modelit sesa presidentit

Vladimir Putin, për shkak të dëshirës së tij të vazhdueshme për t’i treguar botës diçka, duket më shumë si një manekin sesa një udhëheqës...