19 C
Berne
lundi 22/07/2024

Vucic: « Ballkani i Hapur » nje iniciative e mire

Beograd, 27 maj -« Po përgatisim gjëra të mëdha për qytetarët e Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.. » ka thëne presidneti serb Aleksnader Vuicici, raporton tanjug, transmeton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë sot se nisma e Ballkanit të Hapur është iniciativa më e mirë për njerëzit e të gjithë Ballkanit. Po përgatisim gjëra të mëdha për qytetarët e Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, tha sot presidenti Aleksandar Vuçiq, pas bisedimeve me partnerët nga të dy vendet për zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit në kuadër të nismës “Ballkani i Hapur”.

Derniers articles