24.5 C
Berne
mercredi 17/07/2024

Kadri Veseli lirohet me kusht nga Haga, kthehet në Kosovë

Ish-kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është liruar për vizitë nga Haga ku po mbahej në paraburgim si i dyshuar për krime lufte, shkruan Gazeta Sinjali.

Mësohet se Veseli ka vizituar Spitalin e Mitrovicës “Dr.Sami Haxhibeqiri”, ku gjendet i shtrirë babai i tij, dhe po ruhet nga forca të shumta të sigurisë, përfshirë Policinë e EULEX-it.

Klan Kosova ka publikuar edhe një video ku shihet Veseli duke dalur nga spitali.

 

Derniers articles