24.5 C
Berne
mercredi 17/07/2024

Ish-presidenti i Kosoves Pacolli fton Kurtin ta analizojë pjesemarrjen e Kosoves “Open Ballkan”

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duhet ta shqyrtojë mundësinë për të qenë pjesë e “Open Balkan”, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le canton27.ch

Ai tha se Kosova duhet të jetë pjesë e “Open Ballkan”, pasi sipas tij nuk humb asgjë, veç mund të fitojë.

“Kosova është dashur të jetë aty. Unë do t’i rekomandoja z. Kurti ta analizojë këtë shumë mirë, jo vetë, por me analistët e vet, por analistët që janë mendje hapur dhe ta konsiderojnë këtë se Kosova në “Open Ballkan” nuk humb asgjë”, tha Pacolli.

Pacolli: Pagova 90 mijë euro avionin privat që të kthehesha në Kosovë për të votuar Vjosa Osmanin si presidente

Pacolli ka kujtuar edhe kohën kur është kthyer nga Stambolli me aeroplan privat për të votuar Vjosa Osmanin për presidente të Kosovës.

Pacolli tregoi se si e kishin ftuar atë për të ardhur e për të votuar Vjosa Osmanin si presidente.

“Unë kam qenë në Stamboll. Fëmijët e mi erdhën prej Zvicrës, unë i prita në Stamboll.

Derniers articles