16.8 C
Berne
samedi 31/07/2021
- Advertisement -

AUTHOR NAME

La Rédaction

853 POSTS
0 COMMENTS

Mjekja shqiptare ne Gjermani Dr. Dollenberg tregon se nga kur do të nisë vaksinimi anti-COVID në Kosovë

Berlinë, 20 nentor -Në kohën kur është paralajmëruar se vaksina kundër Covid-19 mund të jetë e gatshme për përdorim para vitit të ri për...

Në Zvicër mbi 100 shqiptarë te vdekur nga koronavirusi dhe 3200 tjerë të infektuar

Bernë, 20 Nentor -Shifrat e te vdekurve dhe te infektuarve nga COVID-19 ne Zvicer jane alarmane. Qe një vit që kur nisën viktimat e...

Në Tiranë mbahet Samiti i parë virtual i Këshilli Ministror i 27-të i OSBE-së më 3-4 dhjetor

Bernë, 19 nëntor 2020 -Këshilli Ministror i 27-të i Organizatës për Sigurinë dhe Bashkëpunimin në Evropë (OSBE) do të zhvillohet në internet në 3...

Les Albanais se mobilise: L’ancien président du Kosovo, le «suisse» Behgjet Pacolli invite Tirana et Pristina à réagir de toute urgence contre le rapport...

Bernë, 19 Novembre -Le 26 janvier 2011, le rapport Marty sur le Kosovo a été approuvé à Strasbourg L'Assemblée parlementaire du Conseil de l'Europe...

COVID-19 / Situata gjatë 24h në Zvicër: 85 vdekur dhe 6,000 raste të infektuar

Bernë, 18 nentor -Zyra Federale e Shëndetit Publik njofton 6,114 raste të reja në 24 orët e fundit dhe 261 shtrime të reja në...

Elina Duni ne RTS prezenton albumin më të ri  “Lost Ships”. Ajo ftohet në Festival Label Suisse Lausanne 2020

Ne emisonin e fundit kulutror ne RTS ishte e ftuar kengetarja e njohur shqiptaro-zvicerane Elina Duni "Anijet e Humbura" "Lost Ships" (ECM Records) është...

Ka vdekur ish-këshilltari shtetëror i Gjenevës Guy-Olivier Segond

Ish-këshilltari shtetëror i Gjenevës Guy-Olivier Segond vdiq në moshën 75 vjeç, mësuam të Premten. Ai kishte qenë duke luftuar sëmundjen për disa vjet. Figura...

Gjenevë, arrihet marrëveshja për projektbuxhetin e vitit 2021

Gjenevë, 17 Nentor - Zyrtarët në rrugë për të denoncuar këtë projekt të buxhetit 2021 Në Gjenevë, Këshilli i Shtetit dhe partitë qeveritare arritën...

Presidentja e Kosovës për Financial Times: Kosova tash pret marrëdhënie të mira me SHBA-në e Joe Biden

Intervista e radhës për gjigandin mediatik Financial Times, gazetë e cila cdo ditë lexohet nga qindra miliona lexues. E vërteta për Kosovën (e cila...

Veprimtarja e LDK-së nga Zvicra, Molliqajt: Mos shit pallavra, Specialja po e heton shokun tuaj…

Zize Pepshi, nënkryetare e Degës se LDK në Zvicër ka reaguar ndaj kreut të PSD-së, Dardan Molliqaj. Pepshi përmes një postimi në Facebook, i drejtohet...

Latest news

Cka i tha Mandela gazetarit shqiptare ne Gjeneve per Demacin e cka Demaci per Mandelen?..

Gjeneve/ UN, 30 korrik -Qe te dy i takova ne OKB! Mandelen e Afrikes e takova ne vitin 1990, kurse ate te Kosoves dhjete...

Mos u nisni për Zvicër pa i lexuar keto sygjerime. Berna me rregulla të reja për vendet e njohura të pushimeve, Shqiperia, Kosova…

Bernë, 29 korrik -Sipas autoriteteve zvicerane, njerëzit po udhëtojnë përsëri, por duke pasur parasysh rregullat e ndryshme nga vendi në vend, nuk është e...

Leuenberger: Non au changement de nom àux élections! Bientôt nous aurons le premier député d’origine albanaise au parlement suisse

Genève, le 29 julliet -"Moins de chance d’être élu avec un nom de famille étranger..", c'est le titre de nombreux articles que nous avons...

OKB: Qytetarët e Kosovës, pas 20 vitesh, për herë parë të kënaqur me institucionet e qeverisë së tyre

Bernë, 28 korrik -Se verteteë Kosova po ecen mbare me hapa te sigurt me qeverin e re te prire nga Albin Kurti deshmon edhe...

Leuenberger: Jo, ndryshim të emrit në zgjedhje! Së shpejti do kemi deputetin e parë me origjinë shqiptare në parlamentin zviceran

Gjenevë, 29 korrik -Më pak shanse për t'u zgjedhur me mbiemër të huaj (Moins de chance d’être élu avec un nom de famille étranger)...
- Advertisement -