15.6 C
Berne
lundi 5/06/2023

Ambasadori i Serbisë vizitoi të riun nga Presheva i cili i mbijetoi aksidentit ne Bullgari

Sofi, 23 Nentor -Lugina e Presheves a ka lidere?! Apo, Kosova dhe Shqiperia a kane ambasador ne Sofi?! Ose a mjafton nje ngushellim nga karriga?!, ka pyetur gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Ambasadori i Serbisë viziton të riun nga Presheva ne spital ne Bullgari i cili i mbijetoi aksidentit

Ambasadori i Serbisë në Bullgari Zheljko Joviq ka vizituar Lulzim Sulejmanin nga Bushtrani, komuna e Preshevës, i cili i mbijetoi aksidentit, ku të paktën 46 persona humbën jetën në një autobus që morri flakë afër Sofjes.

Zheljko Joviq, ambasador i Serbisë në Bullgari sot ka vizituar Lulzim Sulejmanin nga Bushtrani, komuna e Preshevës, i cili i mbijetoi aksidentit, ku ishte ne medin e tragjedise, ne aurobusin qe mori jeten e 46 personave.

Nga kjo vizite, ambadadori Joviq i ka uruar Lulzimit shërim te shpejt dhe kthim në shtëpi. Kjo vizite, ky gjest human i ambasadorut serbe eshte prrshendetur nga qytetaret e Lugines. Sikurvte ishim ne prsh te zgjedhjeve sigurisht edhe ndonje lider shqiptare do te shkonte!

Lulzimi dhe e fejuara e tij, janë ndër 7 të mbijetuarit e aksidentit tragjik në autobusin e kompanisë Besa Trans që kthehej nga Dtambolli i Turqise

Derniers articles

Pushimet verore: Çmimet më të ulëta në ballkan dhe Evropë ato në Shqipëri. Zvicra ka emër në Shqiperi. Hoteli « Mövenpick » në Lalez Durrës me...

Ky është hoteli me modern shqiptar «Mövenpick» në Lalez Durrës vetem 20 minuta nga kryeqyteti shqiptar Tiranës, me i preferuari për shqiptarët e diasporës! Pushimet vjetore në...

Me Xherdan Shaqirin nuk ka krizë për Zvicrën

Kur është Xherdan Shaqiri në formë padyshim se nuk ka krizë edhe për lojën e kombëtares së Zvicrës. Zvicra po përgatitet për dy sfidat e...

Zvicra fton tre shqiptarë në krye me kapitenin Granit Xhaka

Treneri i kombëtares zvicerane Murat Yakin, gazetarit shqiptar te Le Canton27.ch: Jemi gati për kualifikuese të Kampionatit Evropian. Zviceta gati edhe perballe Serbisë Selektori i...

Në fjalimin e parë nga Zyra Ovale, Presidenti Biden flet për shmangien e kolapsit financiar

Presidenti Joe Biden mbajti një fjalim të premten në mbrëmje pas miratimit të ligjit për ngritjen e tavanit të borxheve që mund të marrë...

Zelensky për Putinin: Më shumë i ngjan modelit sesa presidentit

Vladimir Putin, për shkak të dëshirës së tij të vazhdueshme për t’i treguar botës diçka, duket më shumë si një manekin sesa një udhëheqës...